Informacija
Tootekataloog

Tahvelarvutid

Tahvelarvutid

Kahtlemata on tahvelarvuti suurepärane tehnoloogia. Selle kohese juurdepääsu, intuitiivse kasutajaliidese, lihtsa puutetundliku ekraani juhtimise, kena ja mugava suuruse ning võimalusega teha peaaegu kõike, mida laua- või sülearvuti suudab teha, pole ime, miks see on muutunud nii populaarseks andmetöötluse valikuks, ületades sülearvuti.

Tänapäeval leiame palju tahvelarvuteid Apple'ilt, Huaweilt, Lenovolt, Microsoftilt ja Samsungilt jne... Valikute hulk on meeletu. Kuna pakkumisel on nii palju tahvelarvuteid ja nii palju uusi mudeleid tuleb regulaarselt välja, pole ime, et valikut on nii raske teha.

Milleks ma seda kasutada kavatsen?

Mõelge, milleks kavatsete seda kasutada? Mida sa tahaksid, et see sinu heaks teeks? Kas olete raamatusõber, veebis surfaja, mängur, tööline või soovid lihtsalt sõprade ja perega Zoomi või meili teel ühendust pidada?

Teie vastused nendele küsimustele aitavad teil kindlaks teha kõike alates parimast operatsioonisüsteemist kuni ideaalse ekraani suuruseni, nii et alustage loendi koostamisest teie jaoks kõige olulisematest ülesannetest ja tegevustest ning pidage e-poe sirvimise ajal neid prioriteete meeles. 

Kas teisaldatavus on prioriteet?

Enamik 8-tollise või väiksema ekraaniga tahvelarvuteid kaalub tublisti alla naela. Paljud neist on väga õhukesed ja enamiku aku tööiga on vähemalt 10 tundi. Mõned parimad 15 tundi. Kuid loomulikult võivad suuremad ekraanid pakkuda paremat kogemust filmide vaatamiseks, lugemiseks või produktiivsuse ja kunsti rakenduste kasutamiseks.

Kas otsite maksimaalset mitmekülgsust?

Tahvelarvuti mitmekülgsust võivad mõjutada paljud tegurid, alates ekraani suurusest ja lõpetades mäluga. Kui plaanite reisimise ajal teha pikemaid ülesandeid nagu raamatute lugemine või filmide vaatamine, peaksite kaaluma vähemalt 12-tunnise aku tööajaga masinat. Parim variant oleks selleks iPad või Galaxy Tab. Esimest värskendati viimati 2021. aasta sügisel ning see pakub head kombinatsiooni funktsioonidest ja jõudlusest, kuid sellel puuduvad funktsioonid, mida saate mõne teise tahvelarvutiga, näiteks mälukaardipesad, et laiendada failide (nt fotod ja videod) salvestusruumi. Enamik iPadi mudeleid toetab nüüd pliiatsit nimega Apple Pencil, mis on kasulik digitaalse kunsti loomiseks ja käsitsi kirjutatud märkmete tegemiseks. Apple Pencil on spetsiaalne pliiats (praegu teisest põlvkonnast) muudab kunstilise töö tegemise ja fotode viimistlemise lihtsamaks, kuna suudab tajuda tahvelarvutile avaldatavat survet. See pole midagi, mida paljud inimesed vajavad, kuid neile, kellele meeldib loominguline olla, on see kena vidin.

Tahvelarvuti funktsioonid

Kõik mudelid pakuvad WiFi-ühendust ja enamikul neist on esiküljega veebikaamera. Mõnel tahvelarvutil on ka sisseehitatud 4G LTE ja isegi 5G ühenduvus, mis võimaldab teil pääseda Internetti, kui olete WiFi levialast väljas.

Operatsioonisüsteem

Tahvelarvuti võimalused on suures osas määratud selle operatsioonisüsteemiga. Operatsioonisüsteem määrab, millised rakenduste poed ja millised rakendused on teile saadaval . Apple'i iOS ja Google'i Android domineerivad tahvelarvutite turul. Praegu on saadaval vähem Windowsi tahvelarvuteid kui varem, kuid Microsoft müüb endiselt oma Surface'i seadmeid.

Pordid

Paljude tahvelarvutite salvestusruumi saab mälukaardiga laiendada ja mõned mudelid saavad lugeda USB-mälupulki. iPadil pole mälukaardi pesa, kuid mälupulkade ühendamiseks on saadaval adapterid.

Printimisvõimalus

Enamikul printeritootjatel on rakendused, mis võimaldavad WiFi-printimist iPadist ja Androidi tahvelarvutitest.

Kokkuvõte

Müügis on erinevaid mudeleid nii tootjatelt nagu Samsung, Apple, kui ka Lenovo. Viimase tahvelarvutid nagu tab või IdeaTab on saavutanud suure populaarsuse kasutajate seas.

Tahvelarvuti valik osutus lihtsamaks peale nende väikeste näpunäidete lugemist ning loodame, et leiate sobivaima tahvelarvuti endale, sõbrale või pereliikmele.