Informacija
Tootekataloog

Tarkvara

Muud kategooriad: Viirusetõrjeprogrammid

Tarkvara

Tarkvara on juhiste kogum, mis suunab arvutit konkreetsete toimingute tegemiseks. Tarkvara hõlmab ka arvuti tööks kõiki vajalikke rakenduslikke komponente ja arvutiprogramme. Tarkvara sisaldab erinevaid arvutiprogramme, rakendusi ja operatsioonisüsteeme ning see on kirjutatud programmeerimiskeeles, mida on inimestel kergem lugeda. Tarkvara jagatakse ka kahte liiki: süsteemitarkvara ja rakendustarkvara. Ilma tarkvarata ei saaks arvutid töötada ning see on väga oluline osa arvuti juures. Tänu tarkvarale saab kasutada erinevaid arvutiprogramme ja rakendusi, mida kasutavad ka programmeerijad, tarkvarainsenerid ja ka häkkerid. Tarkvara toodavad paljud erinevad firmad nagu Microsoft, Kaspersky, F-Secure ja teised, kes pakuvad väga hea hinnaga kui ka turvalist tarkvara, et tagada kõigile mugav ja turvaline arvuti ja muude nutiseadmete kasutamine.

Süsteemitarkvara

Süsteemitarkvara peamiseks ülesandeks on süsteemi resursse hallata ja kontrollida ning süsteemitarkvara alla kuuluvad programmid, mis toetavad rakenduste tööd. Süsteemitarkvara alla kuuluvad ka erinevad operatsioonisüsteemid nagu näiteks Mac OS X, Linux ja Microsoft Windows, mida me kasutame kõik igapäevaselt. Süsteemitarkvara hoolitseb ka mälu haldamise, süsteemi kaitse ja turvalisuse eest ning loob ühenduse süsteemi riistvara ja kasutaja vahel. Süsteemitarkvara loob ka platvormi rakendustarkvarale, mida kasutavad näiteks erinevad äpid. Ilma süsteemitarkvara kasutamata ei saaks arvutit ega ka teisi nutiseadmeid kasutada ning see on hädavajalik arvuti ja teiste elektroonikaseadmete tööks, mis kasutavad tarkvara. Microsoft pakub nii kodu- kui ka kontori inimestele erinevat tarkvara, mis on ka väga paljudes erinevates keeltes, erineva ajaperioodiga ning lisaks ka väga hea hinnaga. Kõigile kasutajatele leidub just see õige ja sobivaim pakett, et tagada parim süsteemi kasutus.

Rakendustarkvara

Rakendustarkvara on selle jaoks, et kasutaja saaks arvutis kindlaid asju teha nagu rakenduste ja äppide kasutamine. Rakendustarkvara alla kuuluvad erinevad kontoritarkvarad, majandustarkvarad, andmebaasid kui ka mängud. Kõik äpid ja mängud, laua- ja sülearvutid, tahvelarvutid kui ka oma nutitelefonid, mida me igapäevaselt kasutame kasutavad just rakendustarkvara, mis laseb meil kõigil neid äppe, mänge ja teisi programme kasutada. Kõik brauserid ja ka erinevad teksti- ja pilditöötlusprogrammid nagu näiteks Microsoft Office või Photoshop, kasutavad oma tööks rakendustarkvara, kuna ilma selleta ei saaks me neid programme kasutada. Loomulikult peavad nii rakendustarkvara kui ka süsteemitarkvara tegema koostööd, et kõik meie arvutiprogrammid, mängud ja ka äpid saaksid kenasti ja sujuvalt tööd teha. Ilma rakendustarkvara kasutamata ei saaks kasutada igapäevaselt kasutusel olevaid rakendusi, seega on see hädavajalik osa nutiseadmete tööks. 

Turvalisus

Kindlasti on vaja tarkvara ka selle jaoks, et tagada nutiseadmetes ja arvutites turvalisus. Tarkvara võimaldab meil kasutada ka erinevaid viirusetõrjeprogramme, mis lasevad meil turvaliselt oma nutiseadmeid ja arvuteid kasutada. Tarkvara peaks ka pidevalt uuendama, et tagada turvalisus ning kasutada ka uusimaid tarkvara süsteeme, mis lasevad meil oma seadmeid rahuliku südamega kasutada. Tarkvara uuendamine aitab ka kaasa oma andmete kaitsmisele, et nendele ei pääseks nii kergesti ligi võõrad inimesed kui ka häkkerid, kes tahavad teie andmeid varastada. Enamus tarkvara müüvaid ettevõtteid, pakuvad ka erinevaid komplekte, mis sisaldavad erineva pikkusega litsentse ning saab valida endale kõige sobivama. F-Secure Radar Cloud tarkvara on väga hea ja turvaline valik ning pakub kas ühe või kahe aasta pikkust litsentsi. Uusim ja parim tarkvara on kindlasti kõige parem valik ning see on ka turvalisem ja laseb kasutada oma arvutis ja nutiseadmes turvaliselt kõiki vajalikke programme ja äppe.