Informacija
Tootekataloog

Tasakaalurattad

Tasakaalurattad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu ..., GLOBBER, RoyalBaby, FirstBike, Early Rider kaupa. Hinnad algavad 35,97 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 121 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Tasakaalurattad lastele

Sõitma õppivate laste jaoks on oluline, et tasakaaluratastel pole abirattaid. Selle asemel on see jalgratas keskendunud lapse tasakaalu ja enesekindluse arendamisele, võimaldades neil selle elutähtsa oskuse arendamise ajal mõlema jalaga maa peal olla. Tasakaalurattad on oma hinna poolest ka suhteliselt odavad.

Mis on tasakaalurataste eelised?

Traditsiooniline sõitma õppimise teekond abiratastega jalgratastel arendab esmalt lapse pedaalimise oskust, enne kui tutvustab talle tasakaalu hoidmise oskust. Tasakaalurattad pööravad selle lähenemisviisi pea peale, arendades esmalt tasakaalu ja hiljem pedaalimist. Lapsed peavad tasakaalurattal edasiliikumist intuitiivsemaks kui tavalise abiratastega jalgrattaga kohanemist.

Minimaalsete komponentide ja väiksemate ratastega tasakaalurattad on tavaliselt madalamad, kergemad ja väledamad kui tavalised pedaalidega jalgrattad. See kombinatsioon aitab lastel end rattaga mugavalt tunda, ratast liigutada ja juhtida ning neid ülitähtsaid oskusi arendada. Tasakaaluratast kasutades saab laps alustada lihtsalt rattaga kõndimisest, seejärel liikuda kiiremate sammude, tõukeratta ja liuglemise juurde, kui ta omandab enesekindluse ja oskused.

Lapse enesekindluse ja tasakaalu arenedes hakkavad nad loomulikult kiiremini liikuma ja võimalusi edasi uurima. See on nende enesekindluse jaoks suurepärane. Ilma abirataste piiranguteta saab laps arendada ka oma kurvi läbimise oskust, õppides kallutama ja raskust nihutama, kui tasakaaluratas nende all liigub.

Tasakaaluratastel on oma olemuselt vähem osi ja seetõttu vajavad nad suhteliselt vähe hooldust. Hea vastupidavate osade ja materjalidega tasakaaluratas peaks pakkuma paljudele lastele aastatepikkust kasutust. Tasakaaluratta kasutamine õpetab lapsele tasakaalu hoidma ja oma jalgratast juhtima, mis on tema ohutuse seisukohalt ülioluline ning on aluseks edasiste oskuste arendamiseks. Tasakaaluratas võimaldab lapsel areneda omas tempos ning annab juba algusest peale iseseisvuse ja uhkuse tunde.

Sobiv vanus tasakaalurattaga sõitmise alustamiseks

Paljud tootjad loetlevad sobiva tasakaaluratta vanusena vanusevahemikke 18 kuust kuni nelja kuni kuue aastani. Kui laps oskab juba kõndida, võib ta alustada tasakaalurattaga liikumist, esialgu lihtsalt harjudes ja rattaga ennast mugavalt tundes. Kui palju aga tasakaaluratast kasutatakse, sõltub suuresti lapse vanusest ja sellest, kui palju laps ratast kasutada soovib. Kui enamikule sõitma õppivatele lastele sobib tasakaaluratas, siis kohandatud pedaaliga jalgratas võib olla pikemas perspektiivis vanematele lastele sobivam. Alates viiendast eluaastast mängib tasakaaluratas tavalise jalgrattaga sõitma õppimise protsessis märkimisväärset rolli tõenäoliselt ainult väga lühikest aega.

Tasakaaluratta raami materjal

Tasakaalurattad võivad tunduda suures osas sarnased ehk kaherattalised, pedaalideta mini versioonis jalgrattad, kuid ratta valmistamisel kasutatavad materjalid võivad üksteisest täiesti erineda, olenevalt sellest, kuidas ratas sõidab ja kui palju see maksab. Tasakaaluratta raame toodetakse tavaliselt terasest, sulamist, puidust, plastist ja isegi süsinikkiust. Kuigi teras on nendest materjalidest kõige vastupidavam, mis on oluline tegur kasutamisele vastupidamisel, on terasest valmistatud raamid ka üks raskemaid valikuid ja asuvad hinna poolest tavaliselt spektri kallimas otsas. Terasest raamiga tasakaalurattad võivad ka roostetada, kui neid jätta välja või hooldamata. 

Alumiinium on üks palju kasutatud materjale, sest sellest saab sageli teha kergema jalgratta. Lisaks on alumiinium roostetamise kindel ja ka vastupidav, mis muudab selle sobivamaks materjaliks, kui ratas on tõenäoliselt õues või kui plaanid sellega sõitma õpetada mitu last.