Informacija
Tootekataloog

Telerid ja tarvikud

Telerid ja tarvikud

Võiks küll arvata, et telerid on täiuslikud ka ilma tarvikuteta, kuid reaalsuses see nii ei ole. Enda kogemuse paremaks muutmiseks on saadaval väga palju erinevaid tooteid. Olgu selleks seinahoidja või hoopis mõni muu oluline tarvik, mille abil saate enda teleri paigaldada just sinna, kuhu seda ise soovite. Samuti on viimasel ajal järjest populaarsemaks muutunud Apple TV, mille abil avaneb teile suur hulk erinevaid võimalusi. Eriti mugav on antud lahendus, kui omate ka sama firma sülearvutit. Kindlasti võib teil tekkida küsimus, et milline teler siis ikkagi on parim. Sellele küsimusele vastust anda on keeruline, sest kõikide inimeste soovid on erinevad ning sellest lähtuvalt tuleb langetada ka valik. Kelle jaoks on oluline suurus, kuid samas on ka inimesi, kes hindavad kordumatut kvaliteeti. Ilmselt leiate meie laiast valikust endale ka teleri, mis täidab teie soovid ning on samas ka hinnaga, mis mahub teie eelarvesse.

Telerite suurus

Peamiselt tähistatakse telerite suurust tollides. Kõige levinumad telerid on suuruses 55“ – sellised telerid sobivad praktiliselt igasse korterisse ning elutuppa. Tegemist on suurusega, mis ei ole liiga suur ega ka liiga väike. Samuti on hinnad äärmiselt mõistlikud ning te ei kuluta asjata enda raha. Loomulikult leiate valikust ka oluliselt suuremaid telereid ning samuti nendele mõeldud tarvikud. Telerid, mille diagonaal on suurem, kui 75“ on pigem haruldased, ning nende järgi nõudlus suur ei ole. Sellise teleri vaatamiseks peab olema ka tuba piisavalt suur. Liiga suurt telerit ei ole mõtet osta, sest siis muutub selle vaatamine ebameeldivaks ning häirivaks. Kõige mõistlikum on enne teleri ostmist mõõdulindiga võtta mõõt, millist telerit soovite endale tuppa osta ning see reaalselt seinale või alusele paigutada. Nii on kõige lihtsam mõista, kui suur teler reaalsuses on.

Ekraanide tüübid

Järjest rohkem soovitakse endale kõrge pildikvaliteediga telerit. Põhjuseks on erinevate filmide ja sarjade saadavus HD-s või 4K-s. Küll aga ei tasu oodata, et tavalised telekanalid suudaksid teile sellist pilti edastada. Saadaval on küll HD kanalid, kuid pigem on tegemist veel haruldase nähtusega ning üldiselt on need ka saadaval vaid lisatasu eest. Valikust võite leida näiteks OLED telerid, QLED telerid ja ka NanoCell telerid. Kõikidel tootjatel on oma tehnoloogia, mille alusel ekraane toodetakse. Mõnikord võivad väga hea ekraaniga telerid maksta kordades rohkem, kui nende soodsamad versioonid. Olgugi, et välimuse poolest on tegemist praktiliselt identsete toodetega. Funktsionaalsus mängib samuti suurt rolli hinnas. Hetkel muutunud Ultra HD telerid väga taskukohaseks juba kõigile. Kõigest mõned aastad tagasi oli tegemist innovatiivse lahendusega, mille hind oli kõrge. Tänasel päeval on sarnases positsioonis 8K telerid, mille pilt on äärmiselt terav.

Korduma Kippuvad Küsimused

Teleri valik on äärmiselt keeruline protsess ning kindlasti tekib küsimusi. Oleme märganud, et telerite müük on äärmiselt populaarne just sügisel kui inimesed kolivad uutesse kodudesse. Mõned enamlevinud küsimused on järgnevad:

·         Mis vahet on 4K ja 8K teleril?

Üldiselt on mõlemad äärmiselt hea pildiga, kuid 8K teler suudab mängida ka kõige kõrgema kvaliteediga videot ideaalselt.

·         Millise suurusega teleri peaksin valima?

Kõik sõltub teie toa suurusest, kuid üldiselt võiks see olla vahemikus 55“ kuni 75“.

·         Miks hankida endale tarvikuid?

Saate mugavalt teleri seinale kinnitada ning seda vajadusel pöörata endale sobivas suunas.