Informacija
Tootekataloog

Telerite tarvikud

Telerid ja tarvikud

Me kõik teame, et telerite roll on aja jooksul väga palju muutunud. Ei ole küsimustki, et televiisoritest on märkamatult saanud meie igapäevase elu üheks lahutamatuks osaks. Televiisorid on paljude jaoks ideaalseks mooduseks, et lõõgastuda ja peale väsitavat tööpäeva võtta aeg iseendale ja puhata. Samuti on see lahutamatuks osaks, kui on soov kodus iseendale või sõprade seltskonnale filmiõhtuid korraldada. Paljud näevad televiisoris elutoa lahutamatut osa, vaata, et kõige olulisemat detaili - televiisori asukoha järgi pannakse paika kogu ülejäänud toa planeering. Selleks, et saada teleri vaatamisel maksimaalselt kogemust on ülimalt oluline mõelda milline televiisor valida - valikut on seinast seina, on erinevad tootjad, erinevate ekraani tüüpide resolutsioone, erinevate ekraani tüüpide ja suurustega. Ilmselgelt on ka televiisorite hinnaklass sellest tulenevalt omakorda seinast seina. Televiisori kvaliteedist vähem tähtsam ei ole selle paigutamine toas - kas kapile/kummutile või hoopis seina külge. Selleks on vaja aga erinevaid tarvikuid, mis võimaldaksid telerid parimal võimalikul ja turvalisel viisil paigutada soovitud asukohta.

Erinevad võimalused

Kõige lihtsam viis oma uue televiisori üles seadmiseks on kindlasti kasutada televiisoriga kaasasolevat jalga või jalgu. On telereid, millel on üks suur nii öelda jalg teleka keskel, aga on ka neid, millel on mõlemas ääres üks jalg. Kui plaanid osta uue teleri, siis tuleb kindlasti enne televiisori soetamist mõelda, kui suur televiisor sinu olemasolevale teleka alusele kapile mahub. Kindluse mõttes ei tohiks teleka all olev kapp olla nii öelda liiga kitsas, eriti kui soetad teleri, millel on mõlemal pool jalg ehk jalad ei tohiks jääda liiga kapi äärde, seal peaks olema kindlasti natuke vaba ruumi. Samuti tuleb arvestada tõsiasjaga, et televiisori juurde võib kuuluda ka näiteks digiboks, mis peab televiisori lähedusse ära mahtuma. Just seetõttu otsustavad paljud just seinakinnituse kasuks. Seinakinnitus tagab selle, et saad osta ükskõik kui suure televiisori, olenemata sellest, kas sul on kodus olemas mõni kummut, mis jääb teleka alla või mitte. Seinakinnitusi on erinevaid ja nagu televiisorite puhul on ka seal erinevaid tootjaid ja erinevaid funktsioone. Kõik seinakinnitused ei pruugi teie soetatud televiisorile ka sobida. Samuti tuleb jälgida, et soetatav seinakinnitus jõuaks üleval hoida teie uut televiisorit. Teisisõnu tuleb arvestada sellega, et 43 tollise televiisori seinakinnitus ei sobi kindlasti 80 tollise teleri üleval hoidmiseks. Nende kahe mõõdu suuruse ja ka raskuse vahe on väga erinev. Kuid muretseda ei tasu, meie veebipoes on olemas lai valik seinakinnitusi erinevas mõõdus televiisorite seinale kinnitamiseks.

Mida silmas pidada

Kui oled otsustanud seinakinnituse kasuks, siis tasub mõelda ka sellele, et kuidas lahendad olukorra, et sul ei jääks erinevad juhtmed teleka alla rippuma. Samuti tuleb kuskile paigutada ka digiboks ja sellega kaasnevad juhtmed. Paljud seavad televiisori lähedusse ka internetiruuteri, sest need on tihtipeale ühenduses ning kui oled soetanud nutiteleviisori, siis tuleb arvestada, et internetiühendus televiisorile on hädavajalik, et kasutada nutiteleri võimalusi. Juhtmete paigutamiseks ja nii öelda peitmiseks on samuti palju erinevaid võimalusi ja ka lisatarvikuid, mis aitavad juhtmeid organiseerida, et vaatepilt teleri ümbruses oleks puhas ja korrektne. 

Korduma Kippuvad Küsimused

Kas Smart TV-d on võimalik seinale kinnitada?

Tänapäevaste uute televiisorite seas on vähe seadmeid, millel puuduks võimalus seinale kinnitamiseks. Kuid tuleb arvestada tõsiasjaga, et nutiteler vajab selle funktsioonide kasutamiseks internetiühendust. Muidugi võib kasutada traadita internetiühendust ehk WiFit, aga kui televiisor on internetikaabliga telekaga ühendatud, siis toimib see kindlasti paremini. See aga tähendab asjaolu, et teleri ümbrusesse on vaja nii öelda ära peita hunnik lisaseadmeid ja juhtmeid. See võib tunduda võimatu missioonina, kuid ei tasu muretseda. Lisaks laiale seinakinnituste valikule on meie e-poes ka erinevaid tarvikuid, mis muudavad ka selle protsessi väga lihtsaks.