Informacija
Tootekataloog

Telgid ja muud matkatarbed

Sinu telk kaitseb sind ilmastiku eest ja loob aastatepikkused meeldivad matkamise mälestused. Telk on üks tähtsamaid oste, mida üks looduses matkata sooviv inimene teha saab. Telgid on erinevas suuruses ja hinnaklassis ning neil on tihti ka veidi erinev otstarve. Suured 4 inimese telgid mahutavad kogu pere, samas on olemas odavad ja kerged telgid, mis on mõeldud üksikule matkajale ja mahuvad kasvõi seljakotti. Üks vanemate ja laste jaoks sobiv telk on näiteks Robens Tent Pioneer 3EX mis on mõeldud 3 inimese jaoks. Telkide alla kvalifitseeruvad ka varikatused, mida kasutatakse suurüritustel või isegi eraaedades aiapidude puhul. MItmekesine müük võimaldab sul valida just enda vajadustele vastav veekindel telk ning minna julgelt vastu oma järgmisele matkale.

Telgi valimise kriteeriumid

Hinda, kuidas sa oma telki tõenäoliselt kasutad ja ole enda vastu aus. Kas võtad selle oma mahtuniversaalist välja? Või pead selle seljas sügavale metsa vedama? Kui jah, siis kui kaugele Kuigi mõni kilo inimese kohta on nädalavahetuse seljakotireisi jaoks mõistlik, võiksid pikematele matkadele minna kergemalt. See tähendab, et kui kasutad telki ainult autoga telkimise matkadel, ei tohiks kaal olla su jaoks oluline probleem. Arvesta ka ilmaga kohtades, kus sa enamuse ajast telki kasutad. Kui kasutad seda enamasti suvekuumuses on ventilatsioon esmane murekoht. Vali telk selle eeldatava põhilise kasutuse järgi. Hinda kui tihti sa tegelikult lumes telki hakkaksid kasutama. Mõtle ka mahule ja sellel kui palju inimesi telgis magab. Iga inimene vajab veidi ruumi. Kogukad ja pikad inimesed soovivad rohkem laiust ja pikemat telki.

Valides endale matkatelk

Kusagil eriti suurte telkide ja ülikergete seljakotitelkide vahel asub matkatelkide lai valdkond. Need on populaarsed valikud ja hõlmavad palju erinevaid mudeleid. Need telgid kipuvad olema piisavalt kerged, et neid ööbimiseks või nädalavahetuseks seljakotireisile kaasa võtta. Kuid pea meeles, et need ei sobi pikamaamatkadeks. Neile, kes lähevad autoga regulaarselt matkale, kuid soovivad siiski aeg-ajalt telgis magada, on matkatelk suurepärane valik. Otsi kahele inimesele mõeldud telke, mis kaaluvad 5-7 kilogrammi.

Seljakotitelgid: kuidas neid valida

Autost eemal ja kogu varustust seljas kandes hindad kõrgelt kerget telki, mida suudad oma seljakotis kaasas kanda. Seljakotitelgid eelistavad mahukusele kaalu ja pakendatavust. Kolme aastaaja jaoks sobivad seljakotitelgid on tasakaalu otsijad ventilatsiooni ja ilmastikukaitse vahel. Need telgid sobivad ideaalselt enamikeks matkadeks ja pakuvad sulle peaaegu aastaringset kaitset.

Mida veel telkide kohta võiks teada

Enamikes tänapäeva telkides kasutatakse sünteetilist nailonkangast. Mõõdetuna denjeeris (mass grammides 9000 meetri kanganiidi kohta), mida väiksem on see number, seda kergem telk on. Enamik telkidest, mida kauplustes või veebis näed on kahekordse seinaga. Kahe seinaga telkidel on hingav sisetelk, mida katab veekindel välimine osa. See konfiguratsioon võimaldab sinu hingeõhust tekkival kondensaadil kiiresti väliskihile liikuda, hoides ära kardetud kogunenud hingeõhust tekkiva vihma. Mõned matkamise stsenaariumid muudavad ühe seinaga telgi paremaks valikuks. Kõrge mägine keskkond külmutab igasuguse kondensaadi telgi seina külge. Piisava ventilatsiooniga telgid aga lasevad niiskusel enne kondenseerumist vabalt välja pääseda.

Enamikul telkidel on alumiiniumtorust postid, mis on ühendatud elastse nööriga. Telgi tõstmiseks libisevad vardad läbi nailonist varrukate või kinnitatakse need vastupidavatesse plastikust klambritesse. Varda otsas on tihvt, mis sisestatakse rõngastatud tihendisse. Keerulisemate telgi kujunduste puhul on vardad hõlpsamaks seadistamiseks varustatud konksude ja tihenditega.