Informacija
Tootekataloog

Toiteplokid

Toiteplokid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu APC, GREEN CELL, Power Walker, Eaton, QOLTEC kaupa. Hinnad algavad 1,16 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 1412 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Toiteplokk

Toiteplokk on arvuti juures üks väga oluline komponent, mis muudab elektrivõrgust saadud voolu arvutis kasutusel olevate komponentide jaoks sobivaks vooluks. Toiteplokke on kasutatud juba väga pikka aega ning tehnoloogia arenedes on need muutunud veelgi paremaks ja vastupidavamaks. Ilma toiteplokki kasutamata ei saagi arvuti tööd teha ning toiteplokki kasutades peab olema see ka kindlasti ühenduses emaplaadi ja arvuti korpusega. Toiteplokke on tänapäeval väga erineva suuruse ning võimsusega ja lisaks arvutitele kasutatakse toiteplokke ka mujal, näiteks autodes. Toiteplokke toodavad väga paljud elektroonikaga tegelevad firmad nagu Dell, Asus, Antec ja paljud teised. Kõik leiavad endale sobiva toiteploki, mis muudab arvuti kasutamise lihtsamaks ja mugavamaks.

Kuidas valida toiteplokki

Toiteploki valimine pole kindlasti kerge, kuna valikus on väga palju erinevaid mudeleid. Toiteplokki valides peaks muidugi silmas pidama, et toode oleks kvaliteetne ning vastupidav. Kuna toiteplokke on ka erineva suurusega, siis tasuks arvestada ka seda, mis suurusega toiteplokki teil vaja läheb. Enamasti on suuremad toiteplokid pisut vastupidavamad ja ka võimsamad kui väiksemad ning kasutavad ka paremaid õhuklappe ja kondensaatoreid, aga samas võivad need olla ka pisut kallimad. Toiteplokk ei tohiks teha ka liialt müra, mis võib olla häiriv ning samas on ka vaiksema müratasemega toiteplokid palju energiasäästlikumad. Lisaks on vaja valida ka toiteplokk, millel oleks sobiva suurusega väljundvõimsus, mis tagab parema arvutitöö ja lisaks sellele peab vaatama ka toiteploki tõhusust. Tavalistele lauaarvutitele sobib väiksem väljundvõimsus, kuid võimsamad arvutid, mida kasutavad enamasti mängurid, nõuavad seda loomulikult palju rohkem. 

Erinevad toiteplokid

Toiteplokke on tänapäeval nii erineva suuruse kui ka võimsusega. Toiteplokkidel on ka erinevad väljundvõimsused kui ka väljundpinged, mis tagavad parema ja turvalisema arvutitöö. Erineva võimsusega toiteplokid kasutavad ka erinevas koguses energiat ning osad toiteplokid on palju energiasäästlikumad kui teised. Näiteks toiteplokid mis on suuremad ja kasutavad suuremaid jahutusventilaatoreid on palju energiasäästlikumad. Madalama väljundvõimsuse ja väljundpingega toiteplokid sobivad kasutamiseks enamasti kodudes, kus ei kasutata väga võimsaid arvuteid. Chieftec Photon RGB 650W väljundvõimsuse ja 12V väljundpingega toiteplokk on väga hea valik just kodudesse või kohtadesse, kus on kasutusel vähem võimsamad lauaarvutid. Võimsamale lauaarvutile, mida kasutavad enamasti kas mängurid või suure töömahuga inimesed on parem valida näiteks 24V või ka suurema väljundpingega toiteplokk. Kindlasti peaks toiteplokki ostes arvestama ka oma arvuti vajaduste ja võimsusega, et ei tekiks toiteplokis ega arvutis mingit riket  ega ülepinget. 

Parimad toiteplokid

Kuna tänapäeval on väga palju erinevaid toiteplokke, siis on raske öelda milline neist on just see parim. Ajaga on muutunud kõik tehnoloogia ja elektroonika paremaks, sealhulgas ka kõik toiteplokid. Kindlasti mängib suurt rolli toiteploki võimsus ja kvaliteet ja lisaks sellele ka energiasäästlikus, sest kõik tahavad endale energiasäästlikut toodet. Parimatel toiteplokkidel on väljundvõimsus vähemalt 500W, kuid veelgi parematel ja võimsamatel toiteplokkidel on see üle 1000W, mis sobivad suurepäraselt mänguritele. Enamasti on ka suuremad toiteplokid paremad kui väikesed, kuid on ka sellepärast pisut kallimad. Suurematel toiteplokkidel on paremad õhuklapid, konditsioneerid ning suuremad ventilaatorid, mis suudavad ka paremini seadet jahutada ja teevad ka palju vähem müra kui väikesed seadmed. Suurem ventilaator muudab ka toiteploki energiasäästlikumaks. Väga hea toiteplokk tagab suurepärase arvuti töö ning laseb teil mugavalt ja kindlalt kasutada ning mängida arvutis ka oma lemmik mänge.