Informacija
Tootekataloog

Tooted beebidele

Kõik vajalikud tooted beebidele

Beebid vajavad asju ja palju. Nimekiri on väga pikk, aga kui nimetada mõned siis on beebidele vajalikud tooted lapsevankrid, turvatoolid, söötmistoolid, voodid, hällid, puurid, vedajad, õppematid, pudipõlled, ööpotid ja loomulikult lutt. Lisaks peab ka ema hoolitsema selle eest, et tal oleks kõik vajalikud tarbed imikute toitmiseks.

Lapse kandjad

Esimestel nädalatel ja edaspidigi pole midagi meeldivamat, kui hoida oma beebi rinna vastu. See võib aidata sinu lapsel end turvaliselt tunda, nagu ta oleks ikka veel ema kõhus ja kandjad võimaldavad sul käed vabaks jätta. Turul on palju erinevaid variante ja peaksid proovima erinevaid võimalusi, et leida endale kõige mugavam. Ka sling või mähis sobivad suurepäraselt vastsündinute läheduses hoidmiseks.

Voodi valimine ja kasutamine

Lapsele võrevoodi valimisel pea kindlasti silmas ohutust. Kontrolli, kas see on näiteks ohutuse standarditega ajakohane. See on eriti oluline, kui kasutad varem ostetud või kingitusena edasi saadud versioone.

Näiteks antiiksed hällid võivad ilusad välja näha, kuid liistude vaheline kaugus vastab harva kehtivale standardile. Nende piirangute eesmärk on takistada lapse pea kinnijäämist. Lisaks võib viimistlus sisaldada vanu pliipõhise värvi kihte. Uut mööblit võid usaldada, kui sellel on ohutusmärgis.

Ehkki hällide kõrguses ei ole suuri erinevusi on see oluline tegur, mida tuleb arvestada, kui oled ise väga lühike või väga pikk. Arvestades, mitu korda pead oma last võrevoodi sisse ja sealt välja tõstma on kõige parem leida selline versioon, mis sinu pikkusele kõige paremini sobib.

Lapse voodi madrats peab olema väga kõva ega tohi lapse raskuse all alla vajuda. See peaks istuma tihedalt, ilma et madratsi ja võrevoodi seinte vahel oleks ruumi. Sinu laps ei tohiks kunagi magada vesivoodil, lambanahal, padjal, diivanil, tugitoolil või muul pehmel pinnal.

Hoia suured mänguasjad ja pehmed mänguloomad võrevoodist eemal, sest sinu laps võib neid kasutada jala üles tõstmiseks ja üle voodiserva ronimiseks. Padjad, mahukad tekid ja rasked tekid ei kuulu võrevoodisse, sest laps võib kergesti nende raskuse alla jääda.

Aseta võrevoodi akendest eemale, kus otsene päikesevalgus ja tuuletõmbus võivad sinu lapsele ebamugavust tekitada. Võrevoodi võib muutuda ka ebamugavalt kuumaks, kui see asetatakse väga radiaatori lähedale.

Üldiselt võib võrevoodi kasutada kuni lapse 2-aastaseks saamiseni. Mõne lapse jaoks on see piisavalt pikk ja võrevoodi kasutamine ka üle kahe aastase lapse puhul pole mingilgi moel kahjulik, kui see on piisavalt ruumikas ja sinu lapsele ohutu. Kohe kui lapsed on piisavalt pikad, et üle voodiääre ronida, peaksid nad hakkama voodis magama. Kui oled alguses mures, et sinu laps kukub voodist välja, võid alustada madratsist põrandal.

Õppematt 

Vastsündinutele on kasulik iga päev veidi kõhuli lamamine. Põrandale saab asetada õhukese pehme mati, et anda oma võsukesele paar korda päevas mõni minut kõhuli olemise nautimiseks.

Turvatoolid

Imiku turvatool on spetsiaalselt loodud beebi esimeseks eluaastaks. See on alati seljaga sõidusuunas ning seda on lihtne autoistme alusele sisse ja sealt välja klõpsata, et saaksid last hõlpsalt transportida. Muudetava suunaga turvatoolidel on suurem kaalupiirang, nii et saad neid kauem kasutada.

Turvatooli ostes võiksid mõelda ka jalutuskärudele. Paljud populaarsed turvatooli brändid toodavad ka reisisüsteeme, milles sinu imiku turvatool ühendub jalutuskäruga, nii et saad kohe liikuma hakata. Kui laps oskab juba püsti istuda, saad täissuuruses jalutuskäru iseseisvalt kasutada.