Informacija
Tootekataloog

Tõukerattad

Tõukerattad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Rideoo, Razor, ..., Slamm-scooters, Flyby kaupa. Hinnad algavad 31,33 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 118 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Tõukerattad nii lastele kui ka täiskasvanutele

Tõukerattad ei ole mõeldud ainult lastele. Täiskasvanule sobivaid tõukeratta mudeleid on palju ja tõukerataste müük on populaarne nii laste kui ka täiskasvanutele mõeldud mudelite puhul. Kõik nii lapsed kui ka täiskasvanud võivad kasutada tõukerattaid sõpradega oma lõbuks sõitmiseks või juhuks kui nad soovivad muretut sõitu nautida. Samamoodi on oluline, et täiskasvanud jõuaksid oma kohtumisele või tööle ilma aega ja energiat raiskamata tiheda liiklusega tänavatel. Tõukeratastel on ka muid eeliseid peale selle. Neid võib vaadelda ka kui ühe treeningu võimalusena, samuti pakuvad tõukerattad keskkonnasõbralikku ja fossiilkütuste vaba liikumise võimalust. Lastele mõeldud tõukerattaid on võimalik osta ka koos istmega ning üldiselt on tõuekerattad odavad ja nende hind algab juba mõnekümnest eurost.  

Kuidas valida täiskasvanutele mõeldud tõukeratast?

Jalgade jaoks mõeldud alusel peaks kindlasti olema piisavalt ruumi mõlema jala asetamiseks juhuks kui hoogu ei ole vaja juurde anda. Pealegi, kui alus on piisavalt lai, pole sul probleeme sõidu ajal jalgade vahetamisega, et kumbi jalg ei väsiks või vastupidi, et mõlemad jalad saaks sõitmisel võrdselt treeningut. Jalgade aluse pikkus peaks põhinema sinu kinga suurusel, kuna lühemad alused on ainult ühe jalalaba pikkused. Alusele puhkamiseks jalga vahetades pead edasi-tagasi hüppama. Kui hüppad suureneb alusele mõjuv jõud. Seega, kui sinu kaal on tõukeratta maksimum limiidiga sarnane, pead varsti ostma uue aluse ja see kulub kasutades kiiresti ära. Oluline on ka aluse tugevus ja vastupidavus. Tugev alus võimaldab sul nautida pikki sõite, samas kui kerged alused on kompaktsed ja mugavamalt endaga kaasaskantavad. Oma mugavust ja eelistusi silmas pidades peaksid valima nende kahe võimaliku versiooni vahel.

Tõukeratta raami struktuur

Vali endale tõukeratas, millel on kindel raami struktuur. Turvaline juhtimine sõltub sellest, millal tunned end energilisena ja turvaliselt, mis tuleneb lõpuks vastupidavatest ja jäikadest tõukeratta raamidest. Kui tõukeratta raam on hästi projekteeritud, suudab see ka rohkem põrutusi ja lööke vastu võtta ja see vähendab sinu pingutusi tõukeratta juhtimisel. Tõukeratas põrkab teepinnal vähem, kui konstruktsioon on kindel.

Materjalid, osad ja komponendid

Peaksid veenduma, et tõukerataste ehitamiseks kasutatud materjal on vastupidav. Tarvikud ja varuosa peavad olema saadaval, et vigased osad saaks ilma probleemideta välja vahetada. Need tarvikud võivad koosneda varuratastest, käepidemetest, laagritest, kruvidest ja tarvikute reguleerimiseks vajalikest tööriistadest. Tõukeratta käepidemed on üks tõukeratta komponent, mida saab ka vahetada. Need on saadaval erinevates värvides. Tõukeratta jalaalus on kinnitatud esi- või tagaratta külge. Punane, hõbedane, roheline ja must on levinumad tõukeratta jalaaluse värvid ning need on saadaval matt- või metallviimistlusega.

Vastupidavus ratta veeremisele

Üks tõukeratta kõige olulisemaid omadusi on rataste veeretakistus. Selle takistusega saab mõõta sõidukiirust ja sõitmise kvaliteeti. Täiskasvanutele mõeldud tõukeratta valimisel peaksid alati kaaluma väiksema takistusega tõukerattaid, kuna see tagab kiire sõidu. Peaksid teadma, et selle rataste veeremise takistuse probleemi lahendamiseks raiskad rohkem füüsilist jõudu. Seega vali kindlasti kvaliteetsed ja suure ratta suurusega tõukeratas. Mida suuremad on rattad, seda vähem on sul raske ebatasasel teel konarusi ületada ja seda rohkem on sul tagatud ohutu sõit. Samuti on rataste vastupidavus oluline, et vältida tulevasi hoolduskulusid. Lisaks kõigile neile funktsioonidele peaksid loomulikult jälgima ka tõukeratta juhtraua kõrgust, sõitja kaalu, tõukeratta pidureid ja loomulikult ka oma eelarvet, mida soovid tõukeratta soetamiseks kulutada.