Informacija
Tootekataloog

Tõukerattad

Tõukerattad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Rideoo, Ethic, GLOBBER, Razor, ... kaupa. Hinnad algavad 2,04 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 217 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Tõukerattad, Didicarid, rula ja rulluisud

Tõukeratas on suurepärane viis, kuidas aidata oma lastel õppida tasakaalu hoidma, lihaseid ja motoorseid oskusi arendama, samal ajal lõbutsedes ja treenides. Mitte kõik tõukerattad ei ole valmistatud tugevatest materjalidest, kõik pole reguleeritavad ning mõnda ei saa reisimiseks lihtsalt lahti võtta ega kokku panna. Lastele mõeldud tõukerataste seast parima tõukeratta valimisel tuleks arvesse võtta ka mõningaid disaini funktsioone. Loomulikult sobivad lastele ja noortele oma tasakaalu harjutamiseks suurepäraselt ka rulluisud või rula ning populaarsust on kogumas ka sõiduvahend nimega Didicar, mis on nagu micro iseliikuv auto.

Erinevat tüüpi tõukerattad lastele

Vaatame kõige populaarsemaid lastele mõeldud tõukeratta tüüpe. Suurepärane tõukeratas kaheaastasele lapsele on tõenäoliselt kolmerattaline tõukeratas. Kui nende tasakaal ja motoorsed oskused on arenenud ning tunned, et nad on kaherattalise disaini jaoks valmis, sõltub edasine valik suuresti nende huvist ning sellest, kus ja kuidas nad tõukeratast kõige sagedamini kasutavad. Mõned kaherattalised tõukerattad on mõeldud rohkem suurema kiiruse jaoks, mõned mugavuse tagamiseks ning mõned on ehitatud trikkide ja hüpete tegemiseks. 

See ei tähenda, et need kõik on nende huvide jaoks eksklusiivsed, kuid näiteks trikitõukerataste puhul ei ole need tavaliselt reguleeritavad, on tugevdatud terase või alumiiniumiga ning neil on metallist südamikuga rattad, mis taluvad hüpete tegemist ja trikke. Teised mudelid on reguleeritavad ja suudavad teha mõningaid trikke, kuid suured hüpped ja keerulised trikid, võivad olla ohtlikud.

Lapsele rula ostmine

Lapsele rula ostes veendu, et sa ei osta odavat mängurula, kuna see on ohtlik. Kui sul pole rulade kohta teadmisi, ära proovi neid ise kokku panna. Täielikud komplektid sobivad lastele ja sa ei tee erinevate valikutega viga, kui ostad kogemata kokkusobimatuid komponente. Lastele mõeldud rula ostmise plussid on see, et need pakuvad laual rohkem ruumi. Laiem alus nõuab, et laps liigutaks oma jalgu veidi rohkem väljapoole.

Rulluisud lastele

Esmane kriteerium, mille pead kindlaks määrama on see, kas rulluisud on midagi, mida laps hakkab kasutama tänaval sõitmiseks või hoopis sisetingimustes rulluisutamiseks. Õues kasutatavad rulluisurattad on pehmemad kui siseruumides kasutatavad rulluisurattad, kuna need on loodud nii, et need neelavad vibratsiooni mis tahes ebatasasest maastikust.

Kui sinu laps hakkab nii sees kui väljas uisutama on soovitatav investeerida ilusasse rulluisu paari siseruumides uisutamiseks ja veidi odavamasse paari õues kasutamiseks. Välised rulluisud puutuvad kokku rohkemate elementidega, nagu mustus ja vesi ning nende vahetamine võiks olla odavam kui siseruumi rulluiskude puhul.

Mis on Didicar?

Didicar on oma olemuselt iseliikuv vingerdava auto. Selle käivitamiseks peavad ratturid toetama jalad eesmistele jala plaatidele ja liigutama rooli vasakult paremale, et hakata edasi liikuma. Tagurpidi liikumiseks keera lihtsalt rooli. Kõik on lihtne, sest pole vaja keerulisi käike, mootoreid, pedaale ega akusid. Didicar töötab kõige paremini kõvadel, siledatel ja tasastel pindadel nii sise- kui ka välistingimustes – näiteks betoon, asfalt või sillutatud teed. Pane tähele, et kui Didicari kasutatakse teatud puit- või laminaat põrandatele, võivad rattad põrandat märgistada. 

Kui oled Didicariga sõitmise oskused selgeks saanud, kutsu oma sõbrad ja perekond võidusõidule. Didicarid sobivad lastele vanuses 3 aastat ja vanemad. Nendega võivad sõita aga ka täiskasvanud, kuna nende maksimaalne kaalupiirang on 120 kg.