Informacija
Tootekataloog

Trenažöörid

Jõusaali tasemel kardiotreeningu varustus koju

Suurepärase kardiotreeningu tegemiseks ei pea minema külma ja niiske ilmaga õue jooksma või suusatama. Tegelikult pole vaja isegi jõusaali minna, sest suurepärase vastupidavuse treenimise vahendid on võimalik soetada endale ka koju. Saad nii käivitada tõhusa treeningprogrammi, kasutades ainult seda, mida loodus on sulle andnud: oma keha. Terviseklubi liikmelisus ja kodused treeningseadmed on suurepärased treeningu lahendused paljudele inimestele. Eelkõige on nendeks statsionaarsed trenažöörid, elliptilised trenažöörid, kodustes tingimustes kasutatavad jooksurajad ja jalgrattad.

Kui külastad mõnda jõusaali, näed masinate ridu, mis on loodud rattasõidu, kõndimise ja jooksmise, süstasõidu, sõudmise, suusatamise ja trepist ronimise simuleerimiseks. Töötavad samad lihased, mis neid spordialasid tehes. Olenemata sellest, kas need jõusaali seadmed on mootoriga või mitte, kas need on mõeldud kasutamiseks jõusaalis või kergemates kodustes versioonides, pakuvad need head kardiotreeningut, mis põletab efektiivselt kaloreid ja rasva. Veelgi enam, sinu treening toimub siseruumides, eemal heitlikust ilmast, mis võimaldab keskenduda treenimisele selle asemel, et võidelda ilmastikuoludega. 

Hind varieerub mõnesajast eurost tuhande euroni, olenevalt sellest, kas masin on mootoriga või programmeeritav ning kas sellel on täiendavaid mooduleid, nagu seadmed, mis mõõdavad sinu südame löögisagedust, kaloreid mida oled treenimise käigus põletanud, harjutuste tegemiseks kulunud aega ja nii edasi. Kuigi see teave ei ole tavaliselt täiesti täpne, võib see julgustada sind oma treeninguid kiirendama või võib olla oluline, kui arst on soovitanud sul oma aktiivsust ja treeningute intensiivsust piirata. Oleme välja toonud mõned populaarsemad aeroobseks treeninguks kasutavate seadmete tüübid.


Seadmed, mis on sobivad ka koju

Stepperid on treeninguteks kasutatavad masinad, mis pakuvad vähese koormusega treeningut, mis sarnaneb trepist üles ronimisele. Mõnel seadmel on ka on käepidemetega hoovad, mis on mõeldud kätele treeningu pakkumise jaoks. Algajatele võivad stepperid olla kasutamiseks keerulised ja liikumine võib olla põlvedele veidi koormav, kuid vaid mõne kasutamise korraga saab masina kasutamise kindlasti selgeks.

Statsionaarne jalgratas ei nõua kasutamiseks eraldi treenimist ja seda on väga lihtne kasutada, kuigi pikkade harjutuste ajal võib see olla kasutamiseks veidi ebamugav. Kuigi rattaga sõitmine ei ole nii tõhus jõu arendamiseks, kui raskust kandvad treeningud, pakub see siiski suurepärast kardiovaskulaarset treeningut. Otsi endale mugava, reguleeritava istme ja klambritega mudelit. Kui iste on liiga kõva, uuri kindlasti kas saad istme asendada eraldi ostetud polsterdatud mudeliga, mis muudab seadme kasutamise oluliselt mugavamaks ja seega ka treeningut märkimisväärselt efektiivsemaks.

Jooksurada ehk jooksulint on masin, mis võimaldab sul siseruumides kõndida või joosta. Mõned mudelid pakuvad painduvat, vähem liigeseid koormavat jooksupinda. Vali võimalusel mootoriga jooksulint. Jooksulindi ostmisel otsi tugevat mootorit, sest jõumasin kestab siis kauem. Pööra tähelepanu, et ostetud masina jooksulint on sinu sammu jaoks piisavalt pikk ja lai. Soovitav on kasutada ka vastupidavat raami ohutuse tagamiseks ja lindi hädaseiskamise seadet. Peaksid saama reguleerida jooksulindi kiirust, et saaksid igal ajahetkel kõndida või joosta enda jaoks mugavas tempos.

Isegi kõige paremad seadmed ja kõige suurepärasemalt planeeritud jõusaalid annavad suurepäraseid tulemusi ainult regulaarsel kasutamisel ja pidevalt treenimisel. Õpi endale koju ostetud varustust õigesti kasutama, et vältida vigastusi, mis võivad sind ajutiselt või päris pikaks ajaks treeningutest kõrvale jätta. Jõusaalides saad nõu küsida ka treenerite käest. Treeningvarustust on igas suuruses, kujus ja hinnaklassis. Enne ostu sooritamist tasub kontrollida teiste kasutajate hinnanguid ja järgida nutikatele tarbijatele mõeldud näpunäiteid.