Informacija
Tootekataloog

ULTRA HD Telerid

ULTRA HD Telerid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Sony kaupa. Hinnad algavad 999,00 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 1 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

ULTRA HD Telerid

Erinevad tehnoloogilised arengud muudavad tänapäeval televiisorite kvaliteeti järjest paremaks. Telerid ja nende areng puudutab ühest küljest väga väheseid, teisalt jälle paljusid. Ühtede jaoks on televiisor oluline osa igapäeva toimetustest, teiste jaoks on teler tavapärane tarbeese, mis võimaldab õhtul uudistega kursis olla. Kui te soovite aga teleka vaatamisel saada parimat võimalikku vaataja kogemust, siis tasuks kursis olla televiisorite uusimate tehniliste arengutega maailmas. Televiisorit valima asudes ei tasu kohe kiirustada erinevate funktsioonide loetellu, esmalt tuleks kindlaks määrata soovitud teleri suurus, et juba natuke kitsendada laia valikut konkreetse suurusega. Telekaid on väga erinevates mõõtudes ning samuti on mõelda ka sellele kas soovid televiisori asetada kapi peale või hoopis seinale. Paljudel televiisoritel on olemas võimalusel mõlema lahenduse tarbeks aga see ei pruugi nii olla kõikidel tootjatel kõikide mudelitega. Samsung on näiteks üheks tootjaks, kelle televiisoreid on võimalik paigutada teleka jalga kasutades kapile või lisakinnituse abil seinale. Mõningatel mudelitel on kaasas ka seinakinnitus.

Ultra HD vs Full HD

Televiisorite tehnoloogiliste lahenduste juures on üheks uusimaks standardiks kindlasti UHD ehk Ultra HD telerid. UHD teleritel on uskumatuna näivalt 8,3 miljonit pikslit, mille abil on võimalik nautida uskumatut, veatut ja elavat pildikvaliteeti. Võrreldes omavahel Full HD või UHD telereid, siis nii öelda täis HD ekraanist on UHD teleritel umbes neli korda kõrgem resolutsioon. Ehk teisisõnu kui levinud Full HD televiisorite ekraanidel on eraldusvõimeks 1920x1020 pikslit, mis pikslite koguarvuna on üle 2 miljoni piksli, siis uute UHD teleritel on see lausa neli korda suurem. Suurem arv piksleid annab võimaluse telerit vaadata ka väga lähedalt ilma, et pilt muutuks ruuduliseks ehk parima filmielamuse saamiseks võib ka väiksematesse ruumidesse osta natuke suurema televiisori ja ei pea muretsema kehvema pildikvaliteedi pärast.

Tootjate pildiparanduse tarkvara

Kui teleri otsingul on sinu valikusse jõudnud mitme erineva tootja televiisorid ja mõtled, kas LG televiisori pildikvaliteet on ikka parim, tuleks sul jalutada mõnda lähimasse elektroonikapoodi. Sama tüüpi paneelidega telerite puhul ei pruugi kõikide pildikvaliteet olla samasugune, vastupidi. Igal tootjal on oma seadmete jaoks erinevad tarkvarad ja tarkvara üheks osaks on pildiparandus - peamiseks eesmärgiks on pildi selgemaks muutmine, müra eemaldamine, värvide parandamine jne. Veendumaks, milline televiisor ikka on see, mis kõige paremini näitab sinu poolt soovitud sisu või kodumaiseid kanaleid, tulekski sammuda lähimasse elektroonikapoodi ning seal paluda teenindajal näidata kõrvuti töötamas erinevaid telereid. Pildiparanduse kohta on võimalik palju uurimistöö ära teha kodus netis surfates, aga tegemist on siiski visuaalse efektiga, mis tähendab, et näiteks Sony telerite pildikvaliteeti tuleks hinnata siiski oma silmaga.

Korduvad küsimused

·         Millist tootjaks ma peaksin UHD televiisorite puhul eelistama

Meil on palju tehnoloogia eksperte ja kriitikuid, kes koostavad oma võrdlusi ning edetabeleid erinevate tootjate seadmete vahel. Iga inimese soovid ja eelistused on aga erinevad. Televiisoreid on erineva suurusega, erineva funktsionaalsusega, kõikidel tootjatel on omad plussid ja miinused. Teleka soetamist ei tohiks alustada kindlat brändi eelistades. Jah, Sul võivad olla lemmikud, kuid tehnoloogia tootjad ei suuda maksimaalset tulemust iga seadmega saavutada. Mõni tootja on suurepärane külmkappide tootja, teine aga hoopis toodab suurepäraseid televiisoreid jne. Samas kui Sulle näiteks meeldivad Philipsi seadmete mugavused võibolla nende pakutavad garantiitingimused või hoopis midagi muud, siis leiad kindlasti sealsest televiisorite valikust oma soovidele ja vajadustele vastava seadme.