Informacija
Tootekataloog

Vabaaja transpordivahendid ja tarvikud

Transpordivahendid, mis muudavad liikumise meeldivaks

Järjest linnastuvas maailmas, mis mõtleb üha enam ka keskkonnasäästlikule lähenemisele ning aja- ja kuluefektiivsusele on transpordivahendid muutumas järjest mitmekesisemaks. Nii ei olegi mingi üllatus, et populaarseks on saanud tooted nagu jalgrattad naistele ja meestele, elektrilised laste ja täiskasvanute tõukerattad ja tasakaaluliikurid ehk segway. Suurenenud nõudlus, aga ka kasvanud müük tähendab, et hinnad nendele transpordivahenditele on üsna odavad ja igaüks leiab just selle, mis on talle parim.

Naistele sobivad jalgrattad

Suur erinevus naiste ja meeste jalgrataste vahel on sobivus: jalgrataste tootjatel on palju raami geomeetria kohta käivaid andmeid. Naised on keskmiselt lühemad kui mehed, seega on naiste mudelitel üldiselt madalam raami kõrgus. Naistel on ka keskmiselt lühem torso pikkus, seega on naiste mudelitel tavaliselt lühem käte haardeulatus. Sellegipoolest on veel üks viis naiste jalgratta leidmiseks otsida selline, mis täpselt naisele sobib. Seetõttu suudavad paljud naised sageli meeste jalgrattaga või unisex jalgrattaga hoopis paremini sõita. Hea valik keskendub jalgratastele, mis sobivad inimese keha proportsioonidega.


Mis on segway?

Segway on esimene omataoline ise tasakaalustuv isiklik transpordimasin, mis on loodud kõikjale sõitmiseks. Oma uuendusliku tehnoloogiaga kannab Segway sind müratult ja tõhusalt läbi enamiku maastike, tekitamata samal ajal kahjulikke keskkonnaheiteid. Seda on lihtne ja lõbus kasutada. Pead vaid kalduma soovitud suunas ja sinu Segway viib sind sinna. Ja ära muretse, see hoolitseb ise kahe rattaga tasakaalustamise osa eest. Segway on ehitatud nii, et see püsiks tasakaalus ühes kohas. Segway puhul tuvastavad tasakaaluseisundi muutused esmalt güroskoobid ja signaalid edastatakse pardaarvutile, mis seejärel suunab mootoreid tasakaalu taastama. See protsess toimub umbes 100 korda sekundis, nii et väikesed muudatused tasakaalu säilitamiseks toimuvad peaaegu kohe pärast seda, kui sõitja on tasakaalu olekut muutnud.

Tõukerataste tagasitulek elektriliste tõukeratastena

Kui oled teatud vanuses, võivad sul olla mälestused tõukerattaga sõitmisest. Need olid õhukesed kaherattalised tõukerattad, mis andsid sulle vabaduse maja ees kõnniteel sõita enne päris jalgratta soetamist. Kuni viimase ajani kandis enamik inimesi seda kujutlust tõukerattast kui laste mänguasjast. Nüüd on mitmed ettevõtted seda arusaama hakanud aga muutma. Nad panustavad ideele, et väike ja kompaktne elektriline tõukeratas on tuleviku linnakodanike isiklik transpordivahend.

Lihtsamalt öeldes koosnevad elektrilised tõukerattad kitsast platvormist, juhtrauast, kahest rattast (kuigi mõnel mudelil on kolm või neli) ning esi- ja tagavedrustusest. Mis puutub variatsiooni, siis elektrilised tõukerattad on sellised, nagu nad on. Muutes disaini liiga palju muutuvad need juba täiesti erinevaks transpordiliigiks. Peamine mõte on siiski see, et vastupidiselt klassikalisele tõukerattale, mis kasutas edasi liikumiseks kondiauru, töötavad elektrilised tõukerattad laaditavate akude peal. 

Võib-olla on tänapäeva elektriliste tõukerataste disaini ja turustamise peamine areng olnud see, et lapsed ei ole enam nende transpordivahendite peamine sihtrühm. Kasutajateks on siiski veel peamiselt noored inimesed. Lihtsalt vanus on märgatavalt tõusnud ja peamisteks elektriliste tõukerataste kasutajateks on tänasel päeval üliõpilased ülikoolilinnakus või spetsialistid, kes elavad ja töötavad linnakeskkonnas või inimesed, kes otsivad endale linnades alternatiivseid ja keskkonnasõbralikke transpordivahendeid. Kõik need rühmad pakuvad tootjatele turusegmenti, mis eelistab kõrvale hoida mineviku normidest ja traditsioonidest. Linnas ringi liikumine piisavalt kiire ja mugava ning saastevaba elektrilise tõukerattaga pakub kindlasti tulevikus autodele head alternatiivi.