Informacija
Tootekataloog

Valgustid

 

Kodu erinevatesse ruumidesse sobiva valgustuse valimine võib olla keeruline. Seal on eredad tuled ja hämarad tuled, rippvalgustid ja seinavalgustid, lühtervalgustid ja LED-tuled; neid on nii palju! Ja kui olete käinud poes, kus on valgustid müügil, saate täpselt aru, mida me silmas peame.

Palju aega ja vaeva kulub selleks, et valida teile ja ruumile sobivaid ideaalseid valgusteid. Näiteks peate veenduma, et olete valinud tegeliku funktsionaalse otstarbega valgustid õige hulga valgustitega. Neilt paistab valgustus ja stilistiline element, mis lisab ruumi esteetikat. Antiikmööblit täis tuppa ei saa panna lihtsat, samas moodsat laevalgustit, see lihtsalt ei sobi kokku!

Valgustite tüübid

Esiteks alustame erinevat tüüpi valgustusega, mille hulgast saate valida.

1. Ümbritsev valgustus

2. Funktsioon valgustus

3. Aktsent valgustus

Ümbritsev valgustus

Ümbritsev valgustus on üldiselt ruumis leiduv peamine valgusallikas. Need võivad olla kõik, alates õhuliinist kuni süvistatava valgustuseni.

Tavaliselt määrab ruumi ümbritseva valgustuse hulga teie töövõtja. Tõenäoliselt mõõdab ta valgustust "jalaküünalde" abil või seda, kui ere valgus on oma "kodust" ühe jala kaugusel. Tavaliselt vajavad köögid ja vannitoad heledamat valgustust.

Funktsioonvalgustus

Töövalgustust kasutatakse teatud tegevuste valgustamiseks, näiteks raamatu lugemiseks või peegli ees meigi tegemiseks. Neid valgusteid ei kasutata kunagi terve ruumi heledamaks muutmiseks, vaid ainult väikese ruumiosa jaoks.

Töötulesid on igasuguse kuju ja suurusega. Neid saab kinnitada seinale, panna lauale või integreerida peeglisse. Mõnel neist on isegi pöörlemisvõimalused, et liikuda kõikjale, kuhu vaja ja mis tahes nurga all.

Aktsent valgustus

Aktsent valgustid on ruumi kõige dekoratiivsemad valgustid. Need tuled juhivad tavaliselt tähelepanu millelegi, mida majas imetlete nagu maal, kamin või raamaturiiul. Üldiselt muudavad need tuled kõigile teie külalistele silmapaistvaks.

Aktsent valgustid võivad olla lihtsad ja elegantsed, kuid need võivad olla ka luksuslikud ja laitmatud. Lühtrid ja lambid toimivad kõik aktsent valgustitena.

Välivalgustid

Välivalgustus on iga kodu lahutamatu osa. See mitte ainult ei loo õues ilusat ja valgustatud atmosfääri, vaid pakub ka vajalikku turvalisust.

Alustage viiest välisvalgustuse põhitüübist: dekoratiivne, seinavalgustus, turvalisus, maastik ja kaasaskantavus.

Dekoratiivne välivalgustus

Dekoratiivne välivalgustus ei ole mõeldud ainult õhtusteks pidupäevadeks. Tänu materjalide ja tehnoloogia edusammudele näeb tänapäeval kõik alates tavalisest vanast verandalaternast kuni valgustiteni paremini välja kui kunagi varem.

Väliseinavalgustid

Võib-olla on kõige populaarsem välisvalgusti tüüp seinavalgusti. Need kaasaegsed väliseinavalgustid külgnevad ukseavadega ja neid saab paigaldada kõikjale, kus on sein ja juhtmestik.

Turvaline valgustus

Mõned teie kodu piirkonnad vajavad rohkem turvalisust või ohutusel põhinevat välisvalgustust nagu üleujutusvalgustus, süvistatav valgustus, maastikuvalgustus ja päikesevalgustus. Sellised alad nagu sissesõidutee, garaaž, terrassiala, trepid, jalutusrajad ning teatud alad teie tagahoovis peavad olema hästi valgustatud. Aiavalgustid on samuti väga tähtsad, kui olete välivalgustite valimise teekonnal.

Maastiku valgustus

Võib-olla kõige tehnilisem välisvalgustus, maastiku valgustus vajab tavaliselt planeerimisele ja paigaldamisele rohkem tähelepanu kui mis tahes muu stiil. Paljud majaomanikud soovivad arhitektuurse ja maastiku valgustuse paigaldamisel kasutada professionaali teenuseid.

Kaasaegne kaasaskantav valgustus

Vähem püsiv, kuid üha olulisem ja odavam lahendus on kaasaskantav valgustus. Välispõrandavalgustid ja laualambid ning dekoratiivsed stiilid, mis sobivad peaaegu kõikjale, on muutunud populaarseks tagaaia valgustuslahenduseks ja paljud neist ei piirdu ainult öö heledamaks muutmisega.

Kokkuvõte

Meie e-pood pakub erinevaid aiavalgustusi, nii kodu kui ka välisvalgustuse variante. Neid leidub nii odavamas kui ka kallimas variandis, aga vaatamata hinnale ei ole nende püsivus ja hea garantii erinev. Loodame, et leiate endale sobivaima valgustuse!