Informacija
Tootekataloog

VälimööbelVälimööbel sinu koduaia kujundamiseks

Tänapäeval muutuvad aiad üha enam meie kodu laienduseks. Need on täiendavad elutoad, köögid ja isegi kodukontorid. Parim koht välimööbli valimisel alustamiseks on oma vajaduste analüüsimine. Erinevatel kodudel ja elustiilidel on erinevad nõuded ning oluline on need protsessi alguses kindlaks teha. Kui soovid oma perekonda ja sõpru lõbustada on valik lõbusam välimööbel. Traditsioonilisem välimööbli komplekt on aga lihtsalt aiatool või puidust aiapink, reguleeritav aialaud, mis on ka kokkupandav, ja ehk veel ka aias rippuv võrkkiik. Välimööbli erinevate osade müük on nii mitmekesine, et igaüks leiab endale selle, mis just temale sobib.

Leia oma aia jaoks sobiv stiil

Nagu interjööri puhul nii on ka välimööbli ostmisel oluline arvestada keskkonnaga. Kasulik koht alustamiseks on otsustada, kas soovid, et sinu aiamööbel täiendaks sinu kodu või vastaks sellele. Kui elad väga moodsas majas, võiksid valida minimalistlike joontega aiamööbli või kontrastse mööbli, mis loob hubase ja mugava õhkkonna. Ühtsema tunde saamiseks pea kinni stiilist, mida peegeldab sinu kodu ja aed. Klassikaliselt kujundatud aiaga sobib ka klassikalise stiiliga välimööbel. Kaasaegne aed sobib aga moodsama stiiliga ja põnevamate ja kirkamate värvilahendustega. Stiil määrab teatud määral ka materjali valiku. Parim on kaaluda üldist välimust, mida soovid saavutada ja seda kuidas kavatsed oma aeda kasutada. Näiteks alumiinium sobib kõige paremini neile, kes soovivad saavutada kaasaegset välimust, samas kui puit on ideaalne traditsioonilisema stiili saavutamiseks.

Leia õige materjal

Puit on üks klassikalisemaid valikuid välimööblis ja pakub traditsioonilist elegantset välimust. Siiski võib see nõuda korralikku hooldust. Kuna see on looduslik materjal siis kasvavad sellele ka samblikud ja muud plekid, mistõttu vajab see iga-aastast hooldust. Kuigi aiamööblit on erinevast puidust, on üks populaarsemaid tiikpuu. Looduslikult hea välimusega materjal sisaldab suures koguses õli, mis muudab selle ilmastikukindlaks ja see talub kokkupuudet muutliku kliimaga.

Alumiinium ja teras on metallist välimööbli kaks kõige laialdasemalt kasutatavat materjali. Viimasel on rohkem potentsiaalseid probleeme. Teras on äärmiselt vastupidav ja näeb minimalistlikus keskkonnas vapustav välja, kuid see on väga raske ja hakkab lõpuks ka roostetama. Nendel põhjustel on alumiinium populaarsem valik. Alumiiniumist mööblit eelistavad tõenäoliselt need, kes eelistavad oma aiale kaasaegsemat välimust. Saadaval on lai valik stiile koos erinevates värvides raamide ja patjadega. Alumiiniummööbel on kerge, roostevaba ja kergesti hooldatav.

Välimööbli valimisel pea silmas ka keskkonda

Nagu iga muu eluvaldkonna puhul on meie kohustus arvestada oma välimööbli valimisel ka keskkonnamõjudega. Stiilse väliruumi loomisel on mitu võimalust tagada, et hoolitsed keskkonna eest. Alumiinium on materjalina üks keskkonnasõbralik valik. See on lõputult taaskasutatav ja seda saab taaskasutada uute komplektide valmistamiseks, muutes selle üheks kõige jätkusuutlikumaks ressursiks. Puit võib olla keskkonnasõbralik, kui see pärineb majandatavast istandusest.

Ära unusta kaalu tähtsust

Üks asi, mida inimesed sageli välimööbli ostmise unustavad on kaalu tähtsus. Nii nagu suuruse puhul on kasulik meeles pidada ka kui rasked või kerged on sinu aiamööbli erinevad osad. Raud ja teras on väga rasked materjalid. Kui sulle meeldib aiamööblit teisaldades oma aia kujundust sageli muuta peaksid seda meeles pidama. Seevastu hele mööbel, näiteks plastmass võib samuti probleeme tekitada, kuna see lendab tõenäoliselt tuulise ilmaga ringi ja võib kahjustada saada. Ideaalis vali mööbel, mis on piisavalt tugev, et ilmastikule vastu pidada, kuid mitte ka liiga raske.