Informacija
Tootekataloog

Välimööbel

Kategooria parimad pakkumised

Kuidas valida õuemööblit?

Niipea kui algavad soojad päevad, tulevad meelde pildid suvepuhkusest. Päike, mis paistab terrassile, aromaatsed lõhnad, mis tulevad grillist, jahedad joogid, mugavad toolid, laud koos maiuspaladega... Nende nägemuste realiseerimiseks on vaja täiuslikku aianurka. Seega hakkame otsima oma unistuste mööblit. Valik on tõesti lai, nii et tasub välja selgitada, mis peaks teile silma jääma ja miks. Me aitame teil valikuvõimaluste rohkuses orienteeruda ja valida õuemööbel, mis teeb teie suve täiuslikuks.

Milline mööbel sobib teile?

Mööbel peab vastama kõigi kodus viibijate ja külaliste vajadustele, seega tuleb kõigepealt ette näha, kui palju inimesi seda kasutab. Samuti on oluline võtta arvesse terrassi või krundi suurust ja muidugi rahalisi piiranguid.

Välismööbli ostmisel saate valida järgmistest valikutest:

  •  valmis õuemööblikomplektid

  •  üksikud õuemööblitükid

Kõige parem on valida mitmekülgne välismööbel, mida saab vajaduse korral hõlpsasti täiendada uute esemetega. Need peaksid olema esteetiliselt meeldivad ja eelkõige ilmastikukindlad.

Valige mööbel vastavalt oma harjumustele

Möödas on ajad, mil õuemööbel oli plastiktoolid või turult ostetud vana laud. Tänapäeval on neist saanud kodukeskkonna lahutamatu osa. Soojal aastaajal saab terrassist koht, kus töötada ja lõõgastuda. Eriti nüüd, mil üha enam inimesi otsustab teha kaugtööd.

Küsimus, millist aiamööblit valida, on muutunud väga aktuaalseks, sest peate hoolikalt läbi mõtlema, kas valitud mööbel suudab täita teie jaoks vajalikke puhke-, töö- ja sööginurga funktsioone. Mitte igaüks ei saa endale lubada mitut erinevat aiamööbli komplekt erinevate tegevuste jaoks. Siiski on väga sageli võimalik kõiki funktsioone kombineerida, asendades lihtsalt väiksema laua suurema lauaga, valides teistsuguse lauaplaadi või lisades täiendavaid elemente.

Millest on valmistatud aiamööbel?

Tootjad pakuvad erinevatest materjalidest valmistatud aiamööblit. Materjalide valik on väga oluline, sest neil kõigil on omad eelised ja puudused. Seepärast kutsume teid üles võrdlema eri tüüpi aiamööblit.

Traditsiooniline puidust õuemööbel

Puidust aiamööbli komplektid on aednike seas endiselt populaarsed. Need võivad olla:

  •  täielikult puidust või

  •  puit on kombineeritud malmist ja terasest elementidega

Viimast tüüpi mööbel on stabiilsem ja vastupidavam. Kuid lisaraskus muudab selle teisaldamise või ümberpaigutamise keerulisemaks.

Puidust aiamööbel vajab oma esteetilise väljanägemise säilitamiseks regulaarset hooldust ja hoolitsust. Talvel on kõige parem puidust mööblit hoida garaažis või panipaigas. Kui see ei ole võimalik, on parem valida muudest materjalidest mööbel. Eksootilistest puuliikidest, näiteks teakist, valmistatud mööbel on vastupidavam, kuid kipub olema kallim kui plastist, sünteetilistest ja metallist alternatiividest.

Looduslik rotangist mööbel

Looduslikust rotangipalmikoorest keeruliste mustritega kootud rotangmööbel on elegantne lahendus, mis sobib meie kliimas kõige paremini kaetud terrassidele ja talveaedadele. Neid saab kasutada ka välitingimustes, kuid mööbel tuleb sageli katuse alla peita, sest seda tüüpi materjal ei ole väga vastupidav vihmale ja intensiivsele päikesevalgusele. Rotangmööbel vajab regulaarset hooldust ja korrashoidu ning seda tuleks talvel hoida kuivas ja mitte liiga kuumas ruumis. Siis kostitavad need teid pika eluea, meeldiva välimuse ja looduslike materjalide omadustega.

Vastupidav ja elegantne sünteetilisest rotangist mööbel

Sünteetiline rotangmööbel on käsitsi punutud metallraamile, kasutades sünteetilisi kiude. Seda tüüpi mööbel näeb suurepärane välja, on vähese hooldusega ja ilmastikukindel. Seda tuleks talveks hoiustada varjupaigas või katta spetsiaalse kattega.

Käsitsi valmistatud aiamööbel on suhteliselt kallis. Seetõttu soovitame kitsama eelarvega ostjatel uurida plastikmööbli mudeleid, mis jäljendavad rotangist mööblit.

Plastist rotangist

Plastikrotangist imitatsioonid on odavam alternatiiv rotangist ja sünteetilisest rotangist mööblile. Selline mööbel on ilus vaadata, vastupidav, vastupidav veele, ultraviolettkiirgusele ja temperatuurimuutustele. Sünteetilisest rotangist toodetena on neid ka väga lihtne puhastada. Talvel tuleb plastmööbel katta või hoiustada varjualuses, et vältida vee kogunemist mööblile.

Lisaks täielikult paju imitatsioonist valmistatud mudelitele saab valida ka mööblit, milles on kombineeritud plastik-, metalli- ja puiduinterjöörid. Lisaks on populaarsed karastatud klaaspinnaga lauad.

Plast kui klassikalise mööbli alternatiiv

Plastikust välimööbel ei pruugi paljudel ostjatel tekitada parimaid assotsiatsioone - supermarketite odav ja ebakvaliteetne valik ei ole neile head mainet andnud. Kuid plastiku nime all peitub palju vastupidavaid materjale, mis on vastupidavad ultraviolettkiirgusele, veele ja temperatuurile. Sellistest materjalidest valmistatud mööbel, näiteks Keteri komplektid, sobib ideaalselt välitingimustes kasutamiseks ja on soodsa hinnaga.

Metallmööbel

Metallist välimööblit peetakse kõige vastupidavamaks, eriti kui see on kaetud korrosioonivastase kattega. Mööbli metallraame kombineeritakse sageli erinevate materjalidega, nagu klaas, tekstiil ja mitmekihiline puit. Kõik need materjalid on piisavalt kaitstud ilmastikumõjude eest ja on seega vastupidavad looduse mõjudele. Sõltuvalt kasutatavatest materjalidest on metallmööbli disain väga erinev, kuid neil on üks ühine joon: elegantne stiil ja funktsionaalsus.

Välimööbel ja teie stiil

Millise stiiliga terrassi sooviksite? See kajastub kõige paremini valitud mööbli materjalides. Näiteks sobib traditsioonilisse maalähedasse keskkonda kõige paremini naturaalne puitmööbel. Valge terasmööbel sobib suurepäraselt inglise aeda ja auklik metallmööbel moodsasse hoovi. Mugav rotangist või sünteetilisest rotangist mööbel, mis sobib peaaegu kõikjale, on endiselt ajatu klassika!

Millised on aiamööbli komplektid?

Olenemata sellest, kas soovite luua istumisala väikesele rõdule, terrassile või aiamurule, leiate hõlpsasti sobiva võimaluse meie välimööbli komplektide kataloogist. Sellised komplektid on disainitud vastavalt istekohtade arvule, olemasolevale alale ja tegevuse iseloomule. Välimööbli komplektid võib jagada kahte rühma - söögikomplektid ja mitmeotstarbelised komplektid.

Söögilaua komplektid aeda

Sellised komplektid koosnevad lauast, toolidest, tugitoolidest või diivanitest. Sõltuvalt nende suurusest võivad need mahutada 4 kuni 12 inimest. Söögilaua komplekt on hea valik, kui teil on suur ruum, kuhu mahub täiendav istumisala.

Universaalsed komplektid

Need mööblikomplektid koosnevad tavaliselt madalast lauast, diivanist või nurgadiivanist ja mõnest tugitoolist. Neid saab kasutada välitingimustes söögikohana või kohana, kus saab lõõgastuda ja vaikselt tassi kohvi juures vestelda.

Topeltkomplekt

Sobib ideaalselt rõdule või väikesele terrassile koos laua ja kahe tooliga või väikeste tugitoolidega. Eriti väikeste ruumide puhul on kokkupandav mööblikomplekt hea valik.

Komplekt 3-4 inimesele

Kui õuemööblit kasutab 3-4 inimest ja terrassi suurus on piiratud, on kõige parem valida mitmekülgne komplekt koos diivani või nurgadiivaniga. Siis saate ruumi maksimaalselt ära kasutada.

Komplekt 5-6 inimesele

Selle komplekti tipphetk on suur diivan või istumisnurk. Laud sobib kõige paremini jookide ja magustoitude valmistamiseks, kuid vajadusel saab seda kasutada ka lõuna- või õhtusöögiks õues.

Komplekt 7-8 inimesele

Mitmeotstarbelises sviidis on tavaliselt mõned lisakohad, mida saab kasutada, kui külalised tulevad külla. Kui teie kodus on palju külalisi, on suur laud koos toolidega hea valik.

Millist täiendavat välitingimustes kasutatavat mööblit peaksin valima?

Terrass on teine elutuba. Seetõttu tasub valida mööbel, mida sageli seostatakse mugavuse ja elegantsusega. Väga oluline on kõike ette planeerida, sest pehmemööblit on üsna raske paigutada nii, et see täidaks hästi oma funktsiooni ja ei jätaks muljet, et terrass on ülerahvastatud. Aiamööbli komplektid muudavad tulevase istumisala visualiseerimise palju lihtsamaks.

Kuid terrassi sisustamine ei lõpe õuemööblikomplekti ostmisega. Ärge unustage istumisala, kuhu sobib ideaalselt voodi, võrkkiik, ripptool või võib-olla isegi õuekiik. Need elemendid mitte ainult ei innusta aega õues veetma, vaid muudavad terrassi ka hubaseks. Isegi väikesest terrassist võib saada koht, kus saab põgeneda igapäevaelu sebimisest ja lõõgastuda looduses.

Kui teil on kodus sageli külalisi, võivad täiendavad õuetoolid, eriti kokkupandavad, olla kasulikud, sest need võtavad vähe ruumi. Tähelepanuta ei tohiks jätta ka panipaiku. Trimmerid ja muud aiahooldusseadmed on kõige parem hoida eraldi aiakuuris, samas kui väiksemaid esemeid või mänguasju saab kenasti hoiusahtlisse paigutada.

Kuidas luua terrassikeskkonda?

Terrassi kujundamisel on hea mõte hoolikalt planeerida erinevad alad ja paigutada mööbel vastavalt sellele. Võtke aega, et määrata täpselt kindlaks laua ja toolide koht ning vastasnurk, kuhu paigutate näiteks grilli ja tarvikud.

Kui panete istumisala kohale varikatuse, saate terrassi kasutada ka pilvistel päevadel. Oluline on siiski meeles pidada, et liiga tülikad piirded võivad vähendada valguse hulka ja liikumisvabadust. Seda tuleb arvesse võtta enne lõplike otsuste tegemist. Tootjad pakuvad laias valikus aedade ja pergolate stiile ja kujundusi, mis võimaldavad luua hubase keskkonna ilma suurte investeeringute ja vaevata. Saate konstruktsiooni hõlpsasti teise kohta teisaldada või vajaduse korral isegi talvehooajaks lahti võtta.