Informacija
Tootekataloog

Välised andmekandjad

Välised andmekandjad

Väliseid andmekandjaid kasutatakse andmete salvestamiseks ja hoiustamiseks eraldiseisvale seadmele. Välised andmekandjad on väga mugavad ning need aitavad ka ennetada failide kadumist kui arvutiga peaks midagi juhtuma ning arvutis olevad failid peaksid kustuma. Välised andmekandjad on näiteks mälupulgad, mälukaardid ja välised kõvakettad. Mälupulkadele ja mälukaartidele salvestatud andmetele ja failidele on lihtne ligi pääseda ning neid ka transportida ühest seadmest teise. Tänapäeva mälupulgad ja mälukaardid on ka väga pisikesed, aga väga suure mäluga ja ka väga vastupidavad. Väliseid andmekandjaid toodavad paljud erinevad elektroonikaga tegelevad firmad nagu Philips, Samsung, Sony, Kingston ja paljud teised.

Mälupulgad

USB mälupulgad on välised andmekandjad, mida on võimalik ühendada arvuti või mõne teiste seadmetega USB-pordi kaudu. USB mälupulkadel on väga turvaline oma andmeid ja faile hoiustada ilma, et keegi nendele ligi pääseks. Mälupulgad on ka väga mugava suurusega, mis võimaldab neid endaga kaasas kanda ning oma andmeid ja faile turvaliselt ühes kohas hoida. Mälupulgal saab hoiustada erineva suurusega andmeid ja faile, näiteks pilte ja videosid ning neid mugavalt ühest seadmest teise transportida. Mälupulkadel on ka väga erineva suurusega mälumahud, mis annavad võimaluse valida endale sobiva mälu suurusega mälupulga. Suuremate failide salvestamiseks sobib väga hästi 64GB või suurem mälupulk, kuid enamasti piisab ka 32GB suuruselt mälupulgast. Endale sobiva mälupulga valimisel peaks mõtlema kui palju ja mis suurusega faile soovite hoiustada või salvestada.

Mälukaardid

Mälukaarti kasutatakse samuti andmete hoiustamiseks ning nende transportimiseks ühest seadmest teise. Mälukaarte saab kasutada sülearvutis, nutitelefonis, tahvelarvutis, fotoaparaadis, mängukonsoolides ja mujal. Mälukaardid võimaldavad ka juba olemasolevat mälu suurendada ja paigaldada oma elektroonikaseadmetesse suurem mälumaht. Lisaks saab ka mälukaarti kergesti ühest seadmest teise tõsta ning oma failid salvestada erinevatesse kohtadesse. Mälukaardi suuruseid on väga erinevaid, kuid enamasti sobib tavakasutajatele 32GB suurune mälukaart, mis laseb kenasti kõik vajalikud failid salvestada. Suuremate andmete ja failide salvestamiseks on hea aga 64GB või 128GB suurune mälukaart, kuhu mahuvad kõik vajalikud pildid, videod ja muud failid kenasti ära. Müügil on ka suurema mäluga mälukaarte, mida kasutatakse veelgi suuremate failide hoiustamiseks või säilitamiseks ning aja möödudes muutub mälukaartide mahutavus veelgi suuremaks. Nutitelefonidel on kasutusel Micro SD mälukaardid, mis arenesid välja miniSD kaartidest, mida kasutati aastast 2003. Micro SD mälukaardid, mis on väga pisikesed ning on just mõeldud tänapäevastele elektroonikaseadmetele.

Milline väline andmekandja valida

Välise andmekandja valimine sõltub sellest, millises seadmes te seda kasutada soovite. USB mälupulkasid saab kasutada seadmetes, millel on selleks ette nähtud USB-port. USB mälupulkasid ei saa kasutada nutitelefonides ja ka osades tahvelarvutites ning need on enamasti mõeldud süle- või lauaarvutite kasutajatele. Muidugi on USB mälupulk väga turvaline ning võõrad ei pääse teie andmetele ligi. Mälukaarte saab aga kasutada nutitelefonides ja ka tahvelarvutites kui ka sülearvutites. Vajadusel saab ka Micro SD kaarte lugeda kaardilugejaga, mis võimaldab neid kasutada ka SD kaartide jaoks mõeldud nutiseadmetes. Mälukaardid on ka palju pisemad ning neid saab kasvõi rahakoti vahel transportida ja hoiustada. USB mälupulkadel ja mälukaartidel on üsna sarnased mälu suurused ning hinna poolest ka üsna sarnased. Mõlemad välised andmekandjad on väga head ning võimaldavad oma andmeid ja erinevaid faile salvestada ja hoiustada, mis võimaldab valida endale just kõige sobivama ning mugavama abimehe.