Informacija
Tootekataloog

Välised kõvakettad

Välised kõvakettad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Seagate, Western Digital, Transcend, ADATA, LaCie kaupa. Hinnad algavad 10,24 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 554 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Välised kõvakettad

Kõvaketas on andmetalletus seade, mis talletab endasse kõik vajalikud andmed. Kõvakettaid on nii sisemisi kui ka väliseid. Väliseid kõvakettaid saab kasutada ka arvutitel, millel on sisseehitatud kõvaketas, kuid oleks vaja rohkem ruumi, et oma andmeid talletada. Välised kõvakettad on ka head juhuks, kui arvutis olevad failid peaks ära kaduma või arvutiga midagi juhtub, kuna failid saab talletada eraldiseisvale kõvakettale ja need sealt pärast turvaliselt kätte saada. Kõvakettaid on kahte erinevat tüüpi - HDD või SSD kõvaketas. Väliseid kõvakettaid on väga lihtne kasutada ning need ühenduvad arvutisse väga kergesti, kas USB või mõne muu liidesega. Väliseid kõvakettaid toodavad väga paljud tuntud firmad nagu Samsung, Sony, AData ja paljud teised. 

HDD kõvaketas

HDD kõvakettad olid esimesed kõvakettad, mida kasutasid ja kasutavad ka praegusel ajal paljud arvutid. Esimesed HDD kõvakettad kõvakettad olid väga suured ning kaalusid ka väga palju kuid tänapäeval on need muutunud üsna kompaktseks ning ka palju võimsamaks. Häid ja mugava suurusega väliseid kõvakettaid on palju mugavam ja lihtsam kasutada. HDD kõvakettad suudavad mahutada endasse väga palju andmeid ning mälu mahtu on neil ka üsna palju. Osadel HDD kõvaketastel on lausa 16TB mälu, mis võimaldab talletada kõik vajalikud failid ja andmed, kuid enamus kasutajatele piisab täiesti 1-2TB suurusest HDD kõvakettast. HDD välised kõvakettad ühenduvad arvutisse väga kergesti USB-ga. HDD välised kõvakettad on ka väga hea hinnaga, mis võimaldab endale soetada parima ja mahukaima kõvaketta.

SSD kõvaketas

SSD kõvakettad on uuemad kui HDD kõvakettad ning erinevad selle poolest, et neil on vähem mehaanilisi ja liikuvaid osasid, mis muudab SSD kõvaketta veidi vastupidavamaks. Nagu ka HDD kõvakettad on SSD kõvakettad väga võimsad ja mahutavad palju faile ning neid on väga lihtne oma arvutiga ühendada kasutades USB-d. Samas suudab aga SSD väline kõvaketas faile ja andmeid kiiremini lugeda ja talletada kui HDD kõvaketas ning on väga hea neile, kes peavad pidevalt suuri andmehulki liigutama. SSD välised kõvakettad teevad ka veidike vähem müra võrreldes HDD kõvaketastega, mis võimaldab neid kasutada ka vaiksemas keskkonnas. SSD välised kõvakettad sobivad ka väga hästi kodus kasutamiseks, sest mahutavad kõik vajalikud failid ning jääb ruumi ülegi. Väliseid SSD kõvakettaid on ka väga erineva suurusega ning neid on väga mugav ja lihtne ka endaga kaasas kanda. SSD välised kõvakettad on ka üsna hea hinnaga ning väga vastupidavad, mis võimaldab neid kasutada väga pikka aega. 

Kas HDD või SSD kõvaketas

Valik on kindlasti väga individuaalne ning oleneb enda vajadustest, võimalustest ja soovidest. Nagu enne mainitud, siis HDD välised kõvakettad on üsa võimsad, kuid on ka pisut lärmakamad, kuna kasutavad rohkem liikuvaid osasid. SSD välised kõvakettad on pisut vastupidavamad ning vähem lärmakad. Hinna ja kvaliteedi poolest on mõlemad kõvakettad üsna sarnased kuid erinevusi ikka jagub. Enamasti on HDD kõvaketastel suurem mälumaht, mis võimaldab neid kasutada ka ettevõtetes või kohtades, kus on vaja suures mahus faile talletada ning sobib ka hästi inimestele, kellel on vaja talletada suuri faile välisele kõvakettale. Kiiruse poolest on aga SSD välised kõvakettad paremad ning lasevad kiiremini faile lugeda ja talletada. Tavakasutajatel pole enamasti nii võimsaid ja suuremahulisi kõvakettaid vaja ning neile sobivad 1-2TB suurused või ka väiksemad kõvakettad, kuhu saab salvestada filme ja teisi faile.