Informacija
Tootekataloog

Välivalgustid

 

Välisvalgustus on üks investeering, mis pakub vastutasuks palju väärtuslikke eeliseid – alates paremast ohutusest ja turvalisusest kuni täiustatud esteetilise atraktiivsuseni.

Sõltuvalt eesmärkidest, mida te oma valgustusega saavutada loodate, saate valida mitme tüüpi välisvalgustite vahel.

Enne elektriga töötamist või mis tahes valgustusprojekti teostamist on oluline võtta kasutusele kõik vajalikud ettevaatusabinõud. Lülitage toide toiteallikast välja ja paigaldage GFCI-d, et tagada täiendav kaitse elektrilöögi eest. Enne elektriga töötamist või uue valgustussüsteemi paigaldamist on oluline konsulteerida litsentseeritud elektrikuga.

Mis on prožektorid?

Prožektoritel on reguleeritava nurgaga valgusvihk, mida saab pöörata, et keskenduda kindlale alale. Neid saab paigaldada maasse või konstruktsioonidele, seintele või postidele. LED-prožektorid kestavad kauem ja kasutavad vähem energiat kui halogeen- või luminofoorlampe kasutavad prožektorid. Välisprožektoreid kasutatakse tavaliselt valguse suunamiseks fikseeritud esemele nagu monument või lipuvarras või suurte alade (nt spordiväljakud, pargid, mänguväljakud ja parklad) valgustamiseks.

Pimedaid alasid valgusega üle kattes, võivad prožektorid aidata parandada ohutust, muutes inimestel hõlpsamini nähtavaks võimalikud ohud, mis võivad põhjustada libisemist, komistamist ja kukkumist. Prožektorid võivad samuti ära hoida varakahju, kuritegevust ja vandalismi. 

LED täissuuruses seinakomplektid projekteerivad eredat ja puhast valgust ning saavutavad koheselt täieliku heleduse. Nad kasutavad LED-lampe, mis kestavad kauem ja tarbivad oluliselt vähem energiat kui muud tüüpi lambid, näiteks kõrgsurve naatrium- või kompaktluminofoorlambid. Samuti toodavad nad väga vähe soojust ning taluvad temperatuurimuutusi ja niiskust. Neid seinale kinnitatavaid välisvalgusteid kasutatakse tavaliselt kaubandus- ja tööstushoonete traditsiooniliste seinavalgustite asendamiseks.

Mis on maastikuvalgustid?

Maastikuvalgustid toetuvad sellistele valgustitele nagu prožektorid, laternad, lambid ja kuulid, et luua esteetiliselt meeldiv valgustus, mis tõstab öösel esile hoone ja haljastuse omadused, parandades samal ajal ka ohutust ja turvalisust.

Kus kasutatakse maastikuvalgusteid:

-Pargid

- Büroohoonete terrassid

- Avalikud ruumid ja rajad

- Sisse-/väljapääsud

- Mööda kõnni- ja sõiduteid

- Arhitektuuri-, märgistus- või haljastusobjektide läheduses

Kaalutlused enne ostmist

Maastikuvalgustuse osas on valikud peaaegu lõputud. Erinevat tüüpi valgusteid saab kasutada rõhutamiseks, esiletõstmiseks, siluettide ja varjude loomiseks ja prožektoriks. Teie valitud seadmed peaksid põhinema sellel, mida soovite oma välisvalgustuse ja paigaldusega saavutada.

Samuti saate kihtide ja visuaalsete efektide loomiseks kasutada mitmesuguseid nurki ja kinnituste tüüpe – näiteks rajavalgustid, ülestuled ja suunatuled.

Maastikuvalgustite jaoks lampe valides pidage meeles võimsust või luumeneid. Kui need on liiga heledad, võivad need tekitada sära.

Mis on liikumisanduri tuled?

Igal välisvalgustil võib olla liikumisandur või fotokontroll, mis aitab valgustust hallata. Liikumisandur süttib, kui midagi infrapunakiirest mööda läheb ja valgustus põleb määratud aja. See on suurepärane turva- ja ohutusseade, aga ka energiasäästja, kuna tuli põleb tavaliselt vaid mõne minuti.

Fotokontroll või fotoelement toimib rohkem kui taimer ja seda leidub kõige sagedamini parklatuledel. Tuled süttivad õhtuhämaruses või teatud pimeduse saabudes ja kustuvad  hommikul, kui päike tõuseb. Fotoelemente kasutatakse ka paljudes välisvalgustuse rakendustes.

Sõltuvalt sellest, kui kaua soovite tuled põlema jääda pärast seda, kui andur on liikumise tuvastanud, saab sisseehitatud taimereid vastavalt reguleerida.

Selliseid tulesid võib installida majale, aeda, või terrassi lakke.

Mis on kohtvalgustid?

Kohtvalgustid pakuvad fokuseeritud valgust, mis rõhutab ohutuse, tee leidmise või esteetilistel eesmärkidel spetsiifilist funktsiooni. Need võimaldavad teil konkreetset ala esile tõsta ilma laia valgusvihku mujale heitmata.

Kus kasutatakse kohtvalgusteid:

- Siltide ja sissepääsude lähedal

- Arhitektuuri- või maastikuelementide esiletõstmiseks

- Basseinide ja tiikide ümber

- Mööda radu

 

 Muud kategooriad: LED välisvalgustidAiavalgustidPäikesepatareiga valgustidLiikumisanduriga välisvalgustid