Informacija
Tootekataloog

Veebikaamerad

Veebikaamerad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Logitech, IMOU, Sandberg, Lenovo, Boom Collaboration kaupa. Hinnad algavad 13,89 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 184 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Veebikaamerad

Veebikaamerad on kasutusel olnud juba aastakümneid, nimelt esimene veebikaamera tehti aga selle jaoks, et vaadata millal saab valmis kohv ning sellest tuli ka esimese veebikaamera nimi XCoffee. Aastal 1991 Cambridge ülikoolis õppinud tudengitel oli vaid üks kohvimasin, ning nad otsustasid hakata jälgima millal valmib nende kohvi ning aastal 1993 hakati seda striimima ka internetis suuremale vaatajaskonnale. Tihedamini hakati veebikaameraid kasutama aga 2000. aastast. Praegusel ajal kasutatakse veebikaameraid aga ka muul eesmärgil ning müügil on tuhandeid erinevaid veebikaameraid. Suurimad veebikaamerate tootjad on näiteks Logitech, Sandberg, Microsoft, Sony ja paljud teised. Videokvaliteet on aastatega ka väga palju paranenud, ning kaamerate pildi kvaliteet võimaldab näha pilti väga hea kvaliteediga. Videokaameraid kasutatakse tänapäeval ka videokonverentside, veebi tundide, inimestega suhtlemise, striimimise ja palju muu jaoks.

Erinevad veebikaamera

Veebikaameraid on väga palju erinevaid ning uusi disaine tuleb pidevalt juurde. Veebikaameraid võimaldavad edastada reaalajas videosid ja üritusi, mis võivad toimuda ükskõik millises maailma otsas ning kodust eemal olles saab jälgida, mis parasjagu toimub, kasutades veebikaamerat. Lisaks saab ka veebikaameraid kasutada piltide tegemiseks. Ka Eestis on võimalik näha reaalajas veebiülekandeid ning näha, mis toimub erinevates Eestimaa suur- ja väikelinnades. Veebikaameraid on väga erinevat sorti ning ka erineva kasutusvõimalusega. Väga palju on ka juhtmevabasid veebikaameraid, mis kasutavad Bluetoothi või Wifi ühendust, et oleks vähem juhtmetega mässamist. Paljudel veebikaameratel on ka sisseehitatud mikrofon, mis võimaldab edastada ka parema kvaliteediga heli. Veebikaameraid saab kinnitada nii monitori külge, kuid on ka iseseisvaid veebikaameraid, mida saab paigaldada kas laua peale või ka panna näiteks seina või lae külge. 

Kuidas valida veebikaamera

Veebikaamerate valik on väga suur ja lai ning õige veebikaamera valimine on kindlasti väga keeruline. Veebikaamerate hinnad on ka väga erinevad, kuid enamasti leiab väga hea veebikaamera ka väga hea hinnaga. Kindlasti peaks vaatama seda, et kaamera oleks ka ilusa disainiga, kuna see on enamasti nähtaval kohal. Veebikaameral peaks olema ka väga hea videokvaliteet, mis tagaks parima videoülekande näiteks konverentsidel või ka kodus kaugõppes olles. Loomulikult peaks heal veebikaameral olema ka kõrge kaadrisagedus ehk FPS, mis võiks olla parima videopildi tagamiseks ja nõudlikumale inimesele vähemalt 60fps. Parimatel veebikaameratel on vähemalt 720P või 1080P resolutsioon, mis tagab parima pildi kvaliteedi ning võimaldab peale konverentside kasutada veebikaameraid ka näiteks striimeritel. Väga palju on müügil ka Wifi või Bluetooth ühendusega veebikaameraid, kuid kui kaamera on juhtmega siis peaks olema juhe piisavalt pikk, et see ulatuks kenasti arvutisse.Väga hea heli kvaliteediga videokaamera võimaldab ka parema ja selgema suhtluse. Müügil on väga palju häid ja erineva disainiga veebikaameraid, ning igaüks leiab endale just selle õige ja parima.

Parimad veebikaamerad

Kuna tänapäeval on enamus veebikaameraid väga head ja kvaliteetsed, siis on väga raske öelda, milline on see kõige parem veebikaamera. Kindlasti veebikaamerad, millel on suurem resolutsioon, helikvaliteet, kaadrisagedus ja on oma välimuse poolest ilusamad, on inimeste esimeseks valikuks. Parima veebikaamera tunneb aga kindlasti ära hinna, tootja ja näitajate poolest. Lisaks sellele saab parima veebikaamera valida ka selle järgi, kas veebikaameral on Bluetooth ja Wifi ühendus, mis võimaldab kaamerat kasutada ka juhtmevabalt. Kõigile leidub just see sobiv veebikaamera, mis on väga heade näitajatega ja ka disaini poolest ilus.