Informacija
Tootekataloog

Võimendid

Võimendid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Pioneer, Kruger & Matz, Muse, HERTZ, Behringer kaupa. Hinnad algavad 86,77 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 10 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

KKK

Kaup toimetatakse enamasti kohale 1-3 tööpäevaga. Täpsem tähtaeg on märgitud konkreetse toote juurde.

Võimendid

Kui alles alustate oma süsteemi loomist, on meil teile paar näpunäidet, mida peaksite teadma. Kuidas valida näiteks kõlaritele õiget võimendit? Kui olete teemaga uus, võib osutuda tohutu raskeks, kui ei tea kõiki pisiasju, mis teid aitavad. Õnneks oleme teie jaoks olemas.

Hea rusikareegel on valida võimendi, mis annab vähemalt sama palju võimsust kui RMS või pidev (programmiline) võimsus, millega kõlar hakkama saab. Parem on valida võimendi, mis on kaks korda suurem RMS või pideva võimsusega, sest nii on teil rohkem ruumi.

Siin on midagi enamat kui lihtsalt vattide arvu valimine. Jälgige teksti, sest me selgitame kontseptsiooni üksikasjalikumalt ja leiate täpselt selle, mida otsite, et alustada oma seadistamist.

Põhiterminoloogia hõlmamine

Vaatame võimendite puhul kasutatavat põhiterminoloogiat, kuna see aitab teil mõistet paremini mõista.

Vatid: vatid mõõdab võimsust. Sel juhul on meie võimsus amprit x volti.

Ohmid: Ohmid mõõdavad takistust. Me hoiame selle võimalikult lihtsana, ilma võrranditeta, kuid see on seotud Ohmi seadusega.

Kõlari takistus: seda mõõdetakse oomides ja see viitab takistusele, mida kõlar esitab võimendile. See ei ole konstantne väärtus ja see muutub sõltuvalt sellele rakendatava signaali sagedusest.

Tundlikkus: et see oleks lihtne, mida suurem on tundlikkus, seda vähem võimsust vajate.

Miks on õige võimendi sobitamine kõlari võimsusega oluline?

Kui hüppate helifoorumitesse ja teadetetahvlitele või vaatate artikleid asjade seadistamise kohta, võib see kogu kasutatud slängi kõnepruugi ja võrranditega kiiresti segadusse ajada. Kui tahtsite teada vaid, kas kõlarite võimsus peaks olema amprite omast suurem või vastupidi, on lihtne hätta jääda? Kas meil on õigus?

Esimene küsimus, mida küsida, on, et miks peate oma kõlarid ja võimendi sobitama? Põhjuseid on kaks.

- Kui sobitate kõlarid ja võimendi, ei kahjusta te kõlareid ega võimendit.

- Kui sobitate oma võimendi kõlaritega, saate rikkaliku ja puhta heli ilma ebamugavate moonutusteta.

Teie võimendi on elektriseade, mis aitab teil signaali suurendada.

Teie kõlarid võtavad võimendi elektrisignaali ja muudavad selle helienergiaks.

Seega on toite saamiseks vaja võimendit. Heli välja laskmiseks on vaja kõlareid. Vatid mõõdavad võimsust, oomid mõõdavad takistust. Ühendate need omavahel kokku, nii et saate puhta ja rikkaliku heli ilma ühtki komponenti kahjustamata.

Kuidas valida kõlarite jaoks võimendi

Soovitame alati enne võimendi ja kõlarite sobitamist kontrollida tootja spetsifikatsioone. Võimalusel kasutage mõlema seadme jaoks sama tootjat ja vaadake, millised on nende soovitused.

Kui sobitate võimendid kõlari võimsusega, soovite võimendit, mis suudaks kaks korda rohkem võimsust, mida kõlar suudab pidevalt taluda. Nii on teil rohkem ruumi ja te ei pea võimendit lõpuni viima.

Olge ettevaatlik, et mitte suurendada võimendi helitugevust lõpuni, sest kui see annab kaks korda rohkem võimsust, kui kõlar hakkama saaks, siis võib see ümbrise kergesti läbi põletada. Käivitage võimendil umbes 60–70% koguvõimsusest ja saate rikkaliku ja puhta heli ilma moonutusteta. Nii töötavad nii teie kõlar kui ka võimendi hästi.

Kui te ei tunne end mugavalt ühendades kõlareid kaks korda võimsama võimendiga kartes, et need põlevad ära, kui te helitugevuse üle kontrolli ei saa, siis oleks teie jaoks parim võimalus valida võimendi, mis annab vähemalt sama palju võimsust kui RMS või pidev võimsus, mida kõlar suudab taluda. Näiteks kui teil on 300-vatised kõlarid, siis millise suurusega võimendi peaksite valima? Vastus on ideaaljuhul võimendi, mis annab 600 vatti, töötades sellega 60–70% maksimaalsest helitugevusest. Teil on ka võimalus kasutada võimendit, mis annab vähemalt 300 vatti, kuid peate veenduma, et võimendi ei tööta selle lõikepunktis.