Informacija
Tootekataloog

Võimlemismatid

Võimlemismatid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Avento, Amaya, Tunturi, Hms, Pure2Improve kaupa. Hinnad algavad 12,24 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 54 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Mis on võimlemismatid

Võimlemismatid on loodud pakkuma võimlejale põrandapinna suhtes pehmendust. Tihti on need tuntud ka lihtsalt nimega aeroobikamatt või joogamatt ja need matid neelavad märkimisväärselt lööki ning on paksud, et pakkuda kasutajatele kaitset. Võimlemismati teeb tõhusaks selle konstruktsioon. Võimlemismatid on valmistatud mitmekihilised ja spetsiaalsest materjalist, et anda neile vajalikud lööke neelavad omadused. Ka jooga (yoga) asendite võtmine on nendel mattidel palju mugavam. Vahtplastist võimlemismatid on valmistatud tugeva löögivahust sisemusega. Vaht on just see, mis annab mattidele nende lööke neelavad omadused ning muudab mati pinna ühelt poolt pehmeks ja teiselt poolt ka lööke neelavaks. Ka vahu paksus on matiti erinev. Õhemast vahust valmistatud matid pakuvad vähem löögisummutust ja kaitset kui paksemast vahust valmistatud matid.

Võimlemismattide katted ja ehitus

Enamikul võimlemismattidel on vastupidav vinüülkate. Võimlemiseks mõeldud vinüülmattide katted aitavad mattidele vastupidavust anda, hõlbustades samal ajal ka mattide puhastamist. Need katted on ka väga vastupidavad ja annavad mattidele täiendavat tugevust. Võimlemiseks mõeldud vinüülmattide katted pakuvad pinnaga suurepärast haarduvust ning tugevad õmblused ja suurepärane tähelepanu detailidele muudavad need matid tõesti kvaliteetseks. Võimlemismati ehitus on väga oluline tegur, mis määrab selle, kui hästi see matt toimib ja kui palju see aitab sind kaitsta. Kasuta võimalusel alati matte, mis ei ole valmistatud madalama kvaliteediga poroloonist või on liiga õhukesed, et sulle piisavalt head kaitset pakkuda.

Kuidas valida õige võimlemismatt?

Oluline on mõista, et kõik võimlemismatid ei ole valmistatud sama kvaliteediga ja pole tingimata mõeldud sama jõudlust pakkuma. Madala kvaliteediga matt mitte ainult ei suurenda selle kiiremini kulumise tõenäosust, vaid võib ka suurendada vigastuste ohtu. Enne võimlemismati ostmist mõtle kuidas sa seda kasutad ja milliseid omadusi sul vaja on. Mõtle ka matti kasutavate võimlejate vanusele ja suurusele ning sellele kui palju koormust matt peab taluma, milliseid tegevusi sina või sinuga koos harjutajad sooritavad ja kui suur on põrutuste tugevus, mida matt peab vastu võtma. Ülaltoodud punkti vastuste põhjal võid hakata mõtlema oma mati sobiva paksuse üle. Üldiselt võib öelda, et mida paksem on matt, seda suuremat löögisummutust see pakub, kuigi selles mängivad rolli ka matis kasutatavad spetsiifilised materjalid. Kunagi pole hea mõte osta matt, mis on vajalikust õhem. Kui oled kahtleval seisukohal vali alati kaalutavatest mattidest paksem.

Võimlemismattide vastupidavus

Võimlemismatid on investeering ja soovid, et sinu matid kestaks võimalikult kaua. Kvaliteetse mati valimine tähendab, et naudid selle tulemusel rohkem vastupidavust ja kauem kestvat toodet. See on üks peamisi põhjusi, miks osta kohe kvaliteetsemaid aeroobikamatte. Kvaliteetsetel võimlemismattidel on topeltõmblused, erinevate vahtmaterjalide kombinatsioonid optimaalse pinna saavutamiseks ja neil on paksud, kauakestvad katted. Kui valid kvaliteetsetest võimlemismattide materjalidest mati, saad üldiselt parema toote, isegi kui sinu esialgne investeering maksab veidi rohkem. Saadaval on palju erinevat tüüpi matte, millest igaühel on oma kasutusvõimalused. Mõned matid on mitmekülgsemad kui teised. Näiteks saab kokkupandavad matid täielikult lahti voltida, et luua sile pind harjutuste jaoks. Kui valid kokkupandavad võimlemismatid võid need ka omavahel ühendada, et luua suuremaid pindu. Mõned matid on saadaval ühendustega ainult nende lühematel külgedel, samas kui teistel on ühendamise võimalused kõigis neljas servas. Sellised matid pakuvad sulle maksimaalset mitmekülgsust nende mugaval paigaldamisel. Kokkupandavad matid pole mõeldud kasutamiseks ainult põrandal ja võid neid kasutada ka seinte puhul.