Informacija
Tootekataloog

Võimlemispallid

Võimlemispallid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Prove, Avento, TOORX, Blackroll, GYMSTICK kaupa. Hinnad algavad 3,06 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 107 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Mis on võimlemispallid

Võimlemispallid on pallid, mis on valmistatud pehmest elastsest materjalist ja need on tavaliselt erinevate läbimõõtudega näiteks 35 cm, 75 cm või 85 cm ning õhuga täidetud. Võimlemispallides olevat õhurõhku muudetakse kasutades selleks pallil olevat ventiili ja täites palli õhuga või lastes soovi korral hoopis pallil õhust tühjeneda. Võimlemispalle kasutatakse kõige sagedamini füsioteraapias, sportlikus treeningus ja lihtsalt tavaliste harjutuste tegemiseks, mis parandavad keha üldist tasakaalu. Võimlemispalle saab kasutada ka jõutreeninguks. Võimlemispalle tuntakse erinevate nimetuste all näiteks: stabiilsuspallid, tasakaalu pallid, fitness pallid, jõusaalipallid, füsiopallid, pilatese pallid, Šveitsi pallid, teraapiapallid või joogapallid.

Võimlemispallide kasutamise eelised

Võimlemispalliga treenimise peamine eelis võrreldes lihtsalt kõval tasasel pinnal treenimisega on see, et keha reageerib palli ebastabiilsusele, et püsida tasakaalus, haarates treeningusse kaasa palju rohkem lihaseid. Need lihased muutuvad aja jooksul tugevamaks ja parandavad keha üldist tasakaalu. Mõningaid hantlitega harjutusi saab samuti sooritada võimlemispalli peal. Võimlemispalliga tehtavad harjutused on eriti just jooksjate seas populaarsed. Kõige sagedamini on kere süvalihased ehk kõhulihased ja seljalihased palliharjutuste treeningprogrammide keskmes. 

Ebastabiilse pinna kasutamine kaasab harjutustesse rohkem lihaseid ilma harjutuste koormust suurendamata. Ebastabiilne pind suurendab kõhu sirglihaste (kõhulihaste) aktivatsiooni ja võimaldab stabiilse pinnaga võrreldes suuremat aktiivsust treeningus. Kasuta enne treeningut soojenduseks ja lihaste venitamiseks võimlemispalli. Parem paindlikkus võib vähendada vigastuste ohtu ning hoida sinu lihased ja liigesed tervena.

Võimlemispalle saab kasutada oma keha liikumisulatuse laiendamiseks teatud harjutuste ajal. Õige kasutamise korral võivad võimlemispallid tugevdada kõhu- ja alaselja lihaseid. Neid lihaseid kasutatakse igapäevaste tegevuste tegemiseks. Tugevad süvalihased aga aitavad kaitsta selga ja stabiliseerida kogu keha, sealhulgas selgroogu, puusasid ja õlgu. Isegi lihtsalt võimlemispallil istudes saavad treeningut sinu keha stabilisaatorlihased. Palliga treenimine sunnib sinu keha harjutuste sooritamiseks tasakaalu parandama ja see võib olla kasulik ka tervisliku kehahoiaku hoidmisel.

Musklite jõud ja paranenud kehahoiak

Kui sa ei ole professionaal ja ei tea, mida sa jõusaalis teed, võib lihaste tasakaalustamatus tekkida kiiremini, kui sa arvad. Lihased peavad teatud ülesannete täitmiseks koostööd tegema, mistõttu võib lihaste tasakaalustamatus inimestel põhjustada halba kehahoiakut, lihasvalu ja isegi paljusid vigastusi. Tavaline lihaste tasakaalustamatus esineb keha eesmiste (kõhulihaste) ja tagumiste (seljalihaste) vahel, mis on osaliselt tingitud meie loomulikest igapäevastest tegevustest, mis kaasavad sinu keha eesmisi lihaseid rohkem kui selga, kuid osaliselt ka seetõttu, et inimesed kipuvad treenima oma kõhulihaseid ja jätavad oma selja treenimise hooletusse. See on sageli alaseljavalu ja ebamugavustunde peamine põhjus. Võimlemispalliga tehtavad palliharjutused haaravad turvaliselt ning efektiivselt kõik sinu lihased, kuna pall toetab treeningu ajal alaselga ja teisi keha tagumisi lihaseid.

Südame tugevdamise ja lihaste tasakaalu tagamise suurepärane kõrvalmõju on tervislik kehahoiak. Regulaarne võimlemispalliga treenimine aitab säilitada selgroo loomulikku tugevust, mis aitab kaitsta selgroogu. Enamik võimlemispalle on väga sarnased ja endale sobiva palli valimine on tavaliselt suhteliselt lihtne. Tähelepanu tuleb pöörata ainult palli õigele suurusele. Õige suurusega pall peaks võimaldama sellel istuda nii, et põlved ja puusad oleksid 90 kraadise nurga all. Võimlemispall on odav ja väga praktiline spordivahend, mida igaüks saab lihtsalt oma treeningurutiini lisada. Olenemata sellest, kas oled kogenud jõusaali külastaja või täiesti algaja, sinu keha tänab sind, kui soetad endale sobiva võimlemispalli ja kasutad seda regulaarselt oma seljalihaste treenimiseks ning keha üldise tasakaalu parandamiseks.