Informacija
Tootekataloog

Võrgumälu (NAS)

Võrgumälu (NAS) - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Qnap, Synology, Western Digital, IBOX, QOLTEC kaupa. Hinnad algavad 10,42 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 96 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Võrgumälu

Võrgumälu ehk NAS on arvutivõrku ühendatud andmesalvestuse süsteem, mis võimaldab ühendada mitut arvutit või seadet ühe mäluseadmega ning sinna ka andmeid salvestada. Esimene võrgumälusüsteem ilmus aastal 1980, kuid alles 1992. aastal hakati neid seadmeid rohkem tootma ja ka tihedamini kasutama. Võrgumälu kasutavad väga tihti väikeettevõtted ja ka kodud, kuna need on väiksemad ja odavamad kui võrguserverid. Võrgumälu seadmeid saab kasutada väga mitmel otstarbel ning nende kasutamine on väga lihtne ja turvaline. Võrgumälu seadmeid toodavad tänapäeval mitmed firmad nagu Qnap, Synology, Western Digital ja paljud teised. 

Miks kasutada võrgumälu

Esiteks on võrgumälu ehk NAS kasutamine väga lihtne, kuid ka üsna turvaline. Võrgumälu seadmed on palju odavamad ja ka väiksema suurusega kui on seda teised süsteemid nagu võrguserverid. Võrgumälu töötab sarnasel põhimõttel kui välised kõvakettad ning laseb endasse salvestada erinevaid faile ja andmeid. NAS-i eeliseks on aga see, et pole vaja eraldi kõvaketast oma seadmega ühendada, vaid saate võrgus olles kõikidele andmetele ligi igast seadmest. NAS sisule pääseb ka ligi väljaspool kodu kui seade õigesti seadistada ja tekitada endale isiklik Cloud ehk pilv. Lisaks kasutavad võrgumälu seadmed ühte või lausa mitut kõvaketast, mis võimaldab kõik filmid, muusika, mängud ja muud vajalikud failid ja andmed sellele salvestada. NAS võimaldab ka peale salvestamise ja andmete hoiustamise servereid üleval hoida. Koduseks kasutamiseks on väga hea valik näiteks Qnap NAS 6 Bay 4GB suurune võrgumälu seade, mis võimaldab salvestada vajalikud failid ning pääseda neile ligi igast seadmest, mis teil kodus on.

Hea valik väikeettevõtetele

NAS on peale kodus kasutamise väga hea valik ka väikeettevõtetele, kus töötab vähem inimesi. Peale selle, et võrgumälu seadmed on üsna väikesed, on need ka odavad, mis võimaldab väiksematel ettevõtetel need endale soetada. NAS pakub ka võimalust kasutada mitut kõvaketta pesa, mis on ettevõtetele kindlasti väga oluline. Lisaks on võrgumälu seadmetel ka mitu kõvaketast, mis aitavad kaasa andmete turvalisele hoiustamisele ning ühe kõvaketta katki minemisel ei kao vajalikud andmed ära. Võrgumälu seadmeid saab ka ühendada suurte andmehoiustusteenustega, mis võimaldab oma andmetest sinna koopiaid teha ja neid seal turvaliselt hoiustada ja hiljem ligi pääseda. Võrgumälu on väga hea ja turvaline viis kõiki oma andmeid ja faile hoiustada ja nendele igalt poolt ligi pääseda. Väga hea hinnaga võrgumälu seadmeid pakuvad erinevad firmad ning iga ettevõte kui ja kodune kasutaja saab soetada endale just selle parima. 

Kuidas valida võrgumälu seade

Võrgumälu ehk NAS seadme valimisel peaks kindlasti mõtlema, et miks soovite just sellist seadet soetada. NAS-i kasutamiseks on loomulikult väga tähtis, et oleks toimiv internetiühendus, sest ilma selleta seade ei tööta. Võrgumälu seadmel peaks olema väga võimas protsessor ning seade peaks suutma hoiustada kõiki vajalikke faile. Kõvaketta maht on ka väga oluline, et sinna kõik vajalik ära mahuks ning kindlasti oleks hea mitme kõvakettaga võrgumälu seade. Koju võib väga vabalt soetada näiteks 4GB suuruse mäluga seadme, kuid ettevõtetel on kindlasti pisut rohkem mälumahtu tarvis. Tänapäevased võrgumälu seadmed on väga mugava suurusega ja väga odavad, et need mahuksid kenasti koju kui ka väiksemate ettevõtete kontoritesse. Võrgumälu seadmed on väga hea ja turvaline valik kõigile, kes tahavad salvestada kõiki oma vajalikke faile ja neile kergesti igalt poolt ligi pääseda.